• USD 26.5
 • EUR 31.1
 • GBP 36.4
Спецпроєкти

Ярослав Юрчишин

Народний депутат IX скликання від фракції партії "Голос", перший заступник голови комітету ВР із питань антикорупційної політики

Ярослав Юрчишин
Ярослав Юрчишин / УНІАН
Зміст

Місце народження, освіта

Народився 14 жовтня 1980 року у Львові.

Після закінчення середньої школи №46 у 1997 році вступив до Львівського національного університету ім. І. Франка на факультет історії. Отримав спеціальність "учитель історії, історик, археолог".

Через 6 років, у 2008-му, вступив на факультет соціальних наук і технологій Національного університету "Києво-Могилянська академія". У 2010 році отримав диплома магістра політології.

Пройшов сертифіковані курси в школі практичної психології.

Ярослав Юрчишин
Ярослав Юрчишин / УНІАН

Трудова діяльність

По завершенні Львівського університету був керівником краєзнавчого гурту "Княжий" у Львові. Згодом переїхав до Києва, де очолював столичну організацію "Пласту" (2003-2005 рр.).

З 2007 до 2009 року – керівник служби помічників голови секретаріату організації у Фундації регіональних ініціатив "ГАРТ".

З 2009 по 2011 рік Юрчишин очолював відділ щодо звʼязків із владою в інвестиційному банку "Фенікс капітал".

У 2012—2014 рр. — тренер із питань лобіювання, традиційних та нових медіа Інституту політичної освіти, Національного демократичного інституту (США), Інституту лідерства та управління УКУ (Львів).

Упродовж 2016-2019 року – виконавчий директор та голова правління Transparency International Україна. Призупинив членство в правлінні, щоб узяти участь у передвиборчій кампанії партії "Голос".

Ярослав Юрчишин
Ярослав Юрчишин / ti-ukraine.org

Політична діяльність

У 2005-2010 роках Юрчишин брав участь у розбудові структур партії "Наша Україна" третього президента Віктора Ющенка.

У 2010 році був керівником групи радників на виборах міського голови Боярки (Київська область).

У 2007-2012 роках працював помічником на громадських засадах народного депутата Ігоря Кріля, а у 2010-2014 рр. — народного депутата Лесі Оробець. У Раді VII скликання був помічником нардепа Миколи Княжицького.

У 2014 році був радником на громадських засадах секретаря Ради національної безпеки і оборони України Андрія Парубія. Тоді ж був головою Київської міської територіальної організації партії "ДемАльянс".

У 2016-2017 роках Юрчишин входив до Ради громадського контролю при НАБУ. Також був членом конкурсної комісії з обрання прокурорів Спеціальної антикорупційної прокуратури і членом конкурсної комісії з обрання голови Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів.

У 2014-2016 рр. — менеджер із адвокації коаліції громадських організацій Реанімаційного пакету реформ.

У 2019 році Юрчишин стверджував, що свого часу його запрошували на роботу в Генпрокуратуру — заступником генпрокурора Юрія Луценка з питань реформ прокуратури, однак він нібито відмовився, пославшись на відсутність юридичної освіти.

На дочасних парламентських виборах 2019 року Юрчишин пройшов до Ради за списками партії "Голос" під № 7. Став першим заступником голови комітету з питань антикорупційної політики у Верховній Раді України IX скликання.

Із колишнім керівником партії "Голос" Святославом Вакарчуком Юрчишин познайомився ще в студентські роки.

Моя старша сестра тоді працювала в ботанічному саду, куди Святослав час від часу приходив пограти на гітарі (тоді якраз починалася група "Океан Ельзи"). У молодіжній субкультурі Львівщини він уже вважався зіркою, але для молоді, яка слухала популярну музику, його не існувало. І сестра мене з ним познайомила. Я їй якраз допомагав, коли прийшов якийсь дивний хлопець, — весь у чорному, з довгим чорним волоссям … Потім ми зустрічалися на революціях — Помаранчевій, Гідності…А вже потім, коли Святослав почав серйозно говорити про політичну карʼєру, він запросив мене в свою команду. Я не прихильник вождистських партій, але переконаний, що в політичній силі повинен бути лідер, який втілює цінності, які несе ця політична сила

Ярослав Юрчишин

Міжфракційні обʼєднання:

 • Рівні можливості
 • Українці в світі
 • Львівщина
 • Друзі Івано-Франківська
 • БлокчейнФоЮкрейн (Blockchain4Ukrain)
 • За ФОПів
 • Енергетика та довкілля.

Заступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі.

У 2020 році Росія внесла Юрчишина до свого списку санкцій.

Святослав Вакарчук, Юлія Кліменко та Ярослав Юрчишин під час презентації партії "Голос"
Святослав Вакарчук, Юлія Кліменко та Ярослав Юрчишин під час презентації партії "Голос", 2019 р. / УНІАН

За даними "Опори", Юрчишин станом на липень 20201 року відвідав 92% засідань Ради і у 16% випадків голосував проти фракції.

У червні 2021 року політик оголосив про приєднання до новоствореного обʼєднання "Справедливість" та про недовіру голові фракції "Голосу" в Раді Кірі Рудик.

Частина депутатів фракції "Голос" розглядає різноманітні варіанти реагування на події, які відбуваються в партії. Чи краще сказати в тому, на що вона перетворилася… Ми шукаємо оптимальний варіант реагування та гуртуємо тих, для кого демократія, відкритість та підзвітність не голослівні гасла, а принципи життя та діяльності

Ярослав Юрчишин

У Ярослава Юрчишина — 17 помічників, із яких тільки двоє — на платній основі.

За даними порталу "Слово й діло", Юрчишин виконав лише 17% своїх обіцянок.

Скандали

У березні 2021 року Юрчишин брав участь в акції протесту під Офісом президента України на підтримку одеського Сергія Стерненка, а також виправдав погроми.

Моралізаторам про шкоду будівлям просто прошу оцінити збиток, нанесений Сергієві Стерненку, який своє 26-річчя відзначає в СІЗО, або сімʼї Андрія Антоненка Ріффмайстра, яка не бачила його вдома місяцями. І таких справ сотні, якщо не тисячі. Що важливіше: життя людей чи їхніх творінь? При цьому завтра все поправлять. А заручників завтра венедіктові-зеленські і не збираються випускати

Ярослав Юрчишин

Пізніше нардеп повідомив, що за підтримку протестувальників його хочуть виключити з партії. Однак цього не сталося.

Ярослав Юрчишин під час в виступу в Верховній Раді
Ярослав Юрчишин під час в виступу в Верховній Раді / УНІАН

Цитати

Про Верховну Раду IX скликання: "Важко себе критикувати, але треба говорити правдиві речі. Турборежим створив ситуацію, коли більшість приймає закони з дірками, а потім героїчно намагається ці дірки полагодити. І ми входимо в цикл, коли пишаємось тим, що хоча б чогось не напартачили. Це не парламент. Це не парламент країни, яка, на хвилиночку, перебуває у війні".

"По факту в парламенті існує дві коаліції: одна коаліція "за бабки", інша — за збереження реформ. Причому не за реформи, а саме за їх збереження".

Про керований хаос: "Нам і ворогів не треба — ми самі "впораємось", а тут у нас ще і ворог є. Коли є можливість підштовхнути карту, щоб увесь будиночок посипався — Кремль це завжди робить. До того ж, увесь хаос усередині України відволікає увагу від того, що робиться на лінії розмежування".

Особисте життя

Нардеп одружений із Ольгою Юрчишин. Подружжя виховує доньку Дарину й двох синів: Ярему та Любомира.

Ярослав Юрчишин із родиною
Ярослав Юрчишин із родиною Facebook.com

Декларація

Юрчишин задекларував квартиру в Києві площею 70.70 кв. м. Дружина нардепа володіє земельною ділянкою (1032 кв. м.) та будинком (70.1 кв. м.) у Гуті-Межигірській Вишгородського району на Київщині. Також у неї є два авто Hyundai 2008-го та 2016 року випуску.

Зарплата Юрчишина в Раді склала 499 271 гривню, зарплата в Українському католицькому університеті — 4 918 гривень, зарплата в Громадській спілці "Освіторія" — 258 579 гривень. Дохід від відчуження рухомого майна склав 45 тисяч гривень. Також Юрчишин задекларував кілька невеликих гонорарів від громадських організацій.

Нардеп зберігає 15 тисяч доларів готівкою та понад 100 тисяч гривень на банківських рахунках. При цьому Юрчишин не задекларував жодних доходів дружини.

Редактор: Віктор Костенко
  Реклама на dsnews.ua