• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

1991 Open Data Incubator і Mastercard за підтримки НБУ запускають програму для стартапів Fintech Master

Реклама на dsnews.ua
Українські стартапи отримають можливість створювати Фінтех-сервіси в рамках повноцінної інкубаційної програми

ГО "1991 Open Data Incubator" і компанія Mastercard за підтримки Національного Банку України представили инкубационную програму для технологічних стартапів - Fintech Master.

Її учасники будуть розробляти інноваційні фінтех-рішення з використанням відкритих даних фінансових установ, зокрема НБУ, і технологічних рішень Mastercard.

Фінтех для українського ринку

За результатами бліц-опитування представників банківського сектора, проведеного Mastercard в серпні - вересні, 45% представників фінансової індустрії підтримують відкриття неконфиденциальных даних розробникам. Більша частина (58%) зазначила, що їх банк готовий до впровадження финтеха, а 71% банкірів вважають правильним відстежувати і купувати ефективні фінтех-рішення. У той же час, майже 68% учасників опитування відзначили, що поки не мають досвіду співпраці з стартапами.

"У той час як платіжні системи, банки та торговці сьогодні є ключовими гравцями галузі, фінтех-стартапи стають новою силою, яка має потенціал трансформувати ландшафт платіжного ринку. Дослідження показують, що понад 90% банків і 75% фінтех-компаній в світі хочуть тісніше співпрацювати у майбутньому. Компанія Mastercard вже стала глобальною платформою, яка об'єднує ключових драйверів ринку: з 2014 року ми підтримуємо стартапи в рамках міжнародної програми Mastercard Start Path, і тепер раді надати підтримку у розвитку нових фінтех-рішень в Україні в рамках інкубаційної програми Fintech Master", - зазначила Віра Платонова, генеральний директор компанії Mastercard в Україні, Молдові, Грузії і країнах Центральної Азії.

Опитування виявило топові категорії фінтех-рішень, в розвитку яких українські банкіри бачать найбільший потенціал: віддалений банкінг, великі дані і прогнозування, а також платежі, грошові перекази та цифрові гаманці. Серед ключових переваг співпраці зі стартапами представники фінансового сектора відзначили розвиток більш релевантних послуг з використанням споживчого досвіду, залучення нових клієнтів і диверсифікацію бізнесу.

"Національний банк підтримує впровадження сучасних технологій розповсюдження та обробки неконфіденційної інформації. Ми вже відкрили доступ до значного масиву даних у машиночитаемом форматі, що істотно спрощує обробку даних, а також в майбутньому плануємо максимально використовувати цей підхід, відкриваючи нові набори даних для наших користувачів з метою підвищення прозорості діяльності НБУ, роботи банківської системи та поширення інформації про стан економіки в цілому", - зауважив Юрій Половнев, директор департаменту статистики та звітності Національного банку України. У

участь у програмі Fintech Master

Програма Fintech Master стане платформою, що об'єднує гравців банківського ринку і стартапи, які розробляють фінтех-рішення, зокрема, в наступних напрямках:

• платежі, грошові перекази та цифрові гаманці

• кредитування, фінансування, краудфандінг

• великі дані та прогнозування

• conversational commerce (розмовна комерція)

• управління капіталом та трейдінг

• smart city (розумний місто)

• фінансовий моніторинг та регтех

• управління програмами лояльності.

Для того, щоб потрапити в инкубационную програму, стартапи повинні подати заявку на сайті Fintech Master. Відібрані журі стартапи за результатами заявок і хакатона отримають три місяці безкоштовного інкубаційної програми з урахуванням індивідуальних потреб стартапу, а також можливість працювати в офісі, залучення експертів-наставників і підтримку від Mastercard, НБУ та професіоналів фінансового ринку. За результатами програми найкращі стартапи зможуть презентувати свої кейси широкого кола представників фінансового сектора в рамках заключного гала-події. "Україна знову в епіцентрі реформ, зараз вже фінансової революції, в якій стартапи будуть формувати успіх банків і фінансових установ. Кооперація між фінансовими корпораціями, держсектором та інкубатором 1991 створить умови для появи на українському ринку рішень, які здатні дати відповідь на ці національні виклики", - зазначив Денис Гурський, співзасновник 1991 Open Data Incubator.

Дізнатися більше про програму Fintech Master можна на сайті: http://1991.vc/fintech-master/. Заявки на участь прийматимуться до 30 вересня 2017 року по посиланню: http://1991.vc/fintech-master/apply/. Команди з кращими проектами будуть запрошені на відбірковий хакатон.

    Реклама на dsnews.ua