• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

30 виробників електроенергії за "зеленим тарифом" вимагають змінити урядовий законопроект

Реклама на dsnews.ua
Понад 30 виробників альтернативної енергетики підписали відкрите колективне звернення до голови Комітету з питань енергетики і житлово-комунальних послуг Андрію Герусу і міністру енергетики Олексію Оржелю

У зверненні міститься вимога змінити підготовлюваний урядовий законопроект про альтернативні джерела енергії, передає "Економічна правда".

Про це ообщила президент інвестиційної компанії A7 CAPITAL і співзасновник Спілки Українських Підприємців Марія Барабаш.

"28 листопада 2019 під час Х Міжнародного інвестиційного форуму" Відновлювана енергетика", заступником міністра енергетики та захисту навколишнього середовища з питань європейської інтеграції Костянтином Чижиком була презентована концепція законопроекту зі змінами в закон "Про альтернативні джерела енергії" № 555-IV від 20 Лютого 2003 року", - пише Барабаш.

Барабаш пропонує від імені всіх виробників електроенергії за зеленим тарифом внести критичні зміни в цей законопроект.

Понад 30 виробників, які вже підписали відкритого листа, зокрема, вимагають гарантій не змінювати істотні умови prePPA і не знижувати ретроспективно розмір "зеленого" тарифу.

Позиція компаній викладено в 4-х пунктах:

- Визначити для компаній, які підписали prePPA з гарантованим покупцем до 31 грудня 2019 року, термін введення їх об'єктів в експлуатацію до 1 січня 2021 - для об'єктів, що виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання, і до 1 січня 2022 - для об'єктів, що виробляють електричну енергію з інших видів альтернативних джерел енергії.

- Додати гарантію (у формі стабілізаційної застереження), що держава після прийняття змін в законопроект не буде мати права примусово ретроспективно знижувати розмір "зеленого" тарифу для всіх компаній, які підписали PPA і prePPA з гарантованим покупцем (з продовженням терміну зеленого тарифу або без нього), і що ця гарантія буде діяти на весь термін дії підписаної PPA і prePPA незалежно від типу електричної енергії за видами альтернативних джерел енергії.

- Додати гарантію (у формі стабілізаційної застереження), що держава після прийняття змін в законопроект не буде мати права змінювати такі істотні умови prePPA з гарантованим покупцем, як термін введення об'єктів в експлуатацію, право отримати зелений тариф і термін дії prePPA незалежно від типу електричної енергії за видами альтернативних джерел енергії, продукції.

- Додати гарантію (у формі стабілізаційної застереження), що держава після прийняття змін у законопроект буде гарантувати всім компаніям, які підписали PPA і prePPA з гарантованим покупцем (з продовженням терміну зеленого тарифу або без нього), що в цих договорах застосовуватиметься законодавство України, чинне на момент укладення цих договорів, крім законодавства, що зменшує розмір податків чи зборів чи скасовує їх, спрощує регулювання діяльності з реалізації проектів будівництва об'єктів електроенергетики з альтернативних джерел енергії або їх черг будівництва (пускових комплексів) і регулювання діяльності з виробництва електричної енергії на зазначених об'єктах.

"Або ми пошлемо прямий сигнал інвесторам, що наша держава може змінити правила вже взятих на себе зобов'язань і відповідальності в будь-який час, або ми надамо державні гарантії стабільної безперервної роботи для вітчизняних та іноземних інвесторів, які повірили і вклали в нашу економіку свої гроші, час, експертизу і знання ", - резюмує Барабаш.

    Реклама на dsnews.ua