• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

40-хвилинні газові переговори України, Росії і ЄС в Брюсселі (ГОЛОВНЕ)

Реклама на dsnews.ua
У Брюсселі відбувся новий раунд газових переговорів між Росією, Україною та Європейською комісією

Сторони позитивно оцінили хід зустрічі, передає "ДС",

"Я дійсно хочу привітати пана Оржеля і український уряд щодо процесу анбандлинга "Нафтогазу". Вчора вони прийняли дуже важливе рішення, дуже чітку дорожню карту, і ми побачили, що після багатьох місяців обговорень відбудеться анбандлинг Нафтогазу, і це відкриє шлях для нового оператора газотранспортної системи, який буде повністю сертифікований у відповідності з законодавством ЄС", - заявив віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович.

Він нагадав, що майбутній оператор ГТС буде новим партнером Газпрому в переговорах за контрактом про транзит.

"Я також ціную той факт, що новий виконавчий директор компанії, яка зараз формується і яка буде сертифікована, саме пізніше, в грудні, також був присутній і брав участь у переговорах", - додав віце-президент ЄК.

"Нафтогаз" зазначив, що "Газпром" вперше допустив можливість працювати за європейськими правилами з 1 січня 2020 року, якщо вони будуть в повній мірі впроваджені в Україні до кінця поточного року.

"В рамках цього процесу українська сторона представила учасникам переговорів майбутнього окремого оператора ГТС України, який передав російській стороні проект договору про взаємодію між операторами суміжних газотранспортних систем, а також стандартного договору на транспортування. Зі свого боку "Нафтогаз" передав росіянам дорожню карту дій для завершення відділення оператора ГТС (анбандлинг)", - йдеться в повідомленні.

"На переговорах була дуже позитивна конструктивна атмосфера і я хочу подякувати українську і російську сторону. Я вважаю, що сьогодні ми зробили кроки в правильному напрямку. Перше і найголовніше, ми погодили в принципі, що майбутній контракт буде базуватися на законах і правилах ЄС", - сказав віце-президент Єврокомісії Шефчович.

"Про тривалості контракту, обсягах і тарифах ми домовилися, що необхідно знайти спільне рішення для всіх трьох елементів. Тому що обсяги ключові для встановлення тарифів. Тривалість контракту дуже важлива для інвестицій", - додав єврокомісар.

Він також зазначив, що сподівається на продовження двосторонньої співпраці між відповідними міністерства України і Росії для врегулювання всіх необхідних для укладення контракту питань.

"І ми продовжимо переговори на політичному рівні в жовтні, де я сподіваюся ми будемо мати більший прогрес у питаннях, які обговорювалися сьогодні. І зі свого боку ми будемо тісно працювати з Україною, щоб переконатися, що процес анбандлинга, сертифікації та всіх необхідних документів йде належним чином", - сказав Шефчович.

За словами віце-президента Єврокомісії з питань Энергосоюза Мароша Шефчовича, на сьогоднішніх переговорах були розставлені "очевидні акценти".

"Для української сторони найважливіше добре функціонуючий транзит і обсяги газу для європейських споживачів. Російська ж сторона акцентувала на прямі постачання газу для українських користувачів. Це ті питання, які будуть обговорюватись на наступних переговорах", - зазначив Шефчович.

Він також підкреслив, що Росія погодилася працювати над новим контрактом, який буде укладено за європейським законодавством. Питання обсягу транзиту, тарифів і тривалості контракту будуть обговорюватися на двосторонній основі між "Газпромом" і НАК "Нафтогаз України".

За словами міністра енергетики та навколишнього середовища України Олексія Оржеля, на переговорах сторони почули один одного.
"Переговори були конструктивними, сторони чують одна одну. Ми займаємо активну позицію щодо безпеки поставок газу. Україна приїхала з рішеннями, які були прийняті на Кабінеті міністрів (про анбандлинге, - "ДС")", - зазначив Оржель.

Зокрема, міністр енергетики Росії Олександр Новак назвав тристоронні переговори "конструктивними вперше за багато років".

Він також заявив, що Москва готова працювати з Україною по новому європейському законодавству і бронювати потужності для транспортування газу.

За словами Новака, Росія пропонує продовжити угоду на транзит газу через Україну на короткий термін у тому випадку, якщо не будуть впроваджені нові вимоги Євросоюзу. На сьогоднішній зустрічі конкретні обсяги не обговорювалися, були порушені тільки правові питання.

Крім того, Єврокомісія, Росія і Україна домовилися продовжити переговори через місяць.

Переговори тривали близько 40 хвилин.

    Реклама на dsnews.ua