• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Олена Сторчак: "Украфлора" — це вже не просто бренд, адреса, товар. Це цілісний живий організм

Генеральний директор компанії про роботу під час епідемії і силі традицій

Реклама на dsnews.ua

- Олено, ви займаєтеся квітковим бізнесом вже вісім років. У чому його головні особливості?

- У динаміці. Квіти - це в першу чергу швидкопсувний продукт, який клієнт хоче отримати тут і зараз. У кожного зрізного або горщикового рослини свій життєвий цикл, свої умови транспортування, свої правила догляду. І сотні SKU щодня повинні перебувати під постійним контролем, від моменту закупівлі на міжнародних аукціонах до доставки клієнту.

- Чи потрібні якісь особливі особисті якості для квіткового бізнесу? І як цей бізнес відобразився на вас і ваше життя?

- Потрібно любити саме цей бізнес. Потрібно розуміти і розділяти радість клієнта. Потрібно хотіти і вміти жити в динаміці.

У мене стало більше квітів в будинку і менше вільного часу. Є такі проекти, якими ти повинен або жити 24/7, або взагалі за них не братися. Про це квітковому бізнесі. Навіть щоб залишатися на місці, в нашому бізнесі треба дуже швидко бігти, а ми прагнемо до постійного розвитку та зростанню, тому доводиться бігти ще швидше.

На сьогоднішній день компанія "Украфлора" - це зрізні квіти, квіткові композиції, кімнатні рослини, декор, інструменти й матеріали для флористів. А під час карантину ми відкрили ще й категорію продуктів. В цілому є все, щоб зробити квартиру, будинок чи присадибна ділянка затишними і красивими, а нашого покупця - щасливим. Квітковий бізнес дає багато емоцій, але і вимагає постійної віддачі.

- Як змінилася поведінка клієнтів через пандемію і карантину?

Реклама на dsnews.ua

- Під час карантину, звичайно ж, стало більше доставок. Наші постійні клієнти, які звикли приїжджати в магазин, з тією ж періодичністю робили замовлення в інтернет-магазині. Самоізоляція стала приводом задуматися про свій побут, про своєму просторі, більше часу приділити дому, гостріше переживати потреба в затишку. Виросли продажі кімнатних рослин і декору. Людям потрібні позитивні емоції.

- Як ваша компанія відреагувала на ці виклики?

- Ми скористалися можливостями, які дав ринок. Відкрили категорію "Продукти", послуги "Букет за передплатою" і "Конструктор букетів". Оптимізували витрати і зберегли команду. Це був новий складний досвід для всіх нас, але це був і стимул знаходити нові точки зростання, працювати злагодженіше, реалізовувати швидше.

- Прогнози економістів на другу половину року досить невтішні, чого чекаєте ви?

- Ми очікуємо нових клієнтів. І вже готові до зустрічі. Зараз у нас в розробці кілька нових проектів, які ми запустимо вже в цьому році. Це і нові закордонні партнери, і нові digital-майданчики, і нові програми лояльності, і підвищення якості сервісу і комунікації з нашим споживачем. До того моменту, коли економічна ситуація почне поліпшуватися, ми будемо готові. Тому що у великому бізнесі бути готовим до зростання не менш важливо, ніж бути готовим до спаду.

- На що будете робити ставки в стратегії?

- Ми завжди робимо ставки тільки на "Украфлору". Бізнес, якому в цьому році виповнюється 27 років, це вже не просто бренд, адреса, товар. Це цілісний живий організм. Наша стратегія: традиції та інновації, ми зберігаємо той кращий досвід і ту базу, які були закладені в ідеологію компанії при її створенні, і в той же час прагнемо до постійного динамічного зростання і розвитку.

Тому і ставки у нас традиційні: команда, якість товару, клієнтський сервіс. А пошуки способів досягнення цілей - це наше щоденне завдання.

- Що б ви порадили людям у цей неспокійний час?

- Приходити до нас частіше, як мінімум за позитивними емоціями. А ще - берегти себе і своїх близьких і в емоційному плані, і в фізичному.

    Реклама на dsnews.ua