• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

АМКУ виписав Google штраф на мільйон гривень: чим завинив IT-гігант

Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував американську IT-корпорацію Google на мільйон гривень за неподання у встановлений строк інформації на вимогу державного уповноваженого Комітету

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Відповідне рішення ухвалила Тимчасова адміністративна колегія Комітету на засіданні 2 квітня 2021 року, передає "ДС" з посиланням на сайт відомства.

В АМКУ додали, що розмір штрафу визначається обтяжуючими обставинами, "а саме тим фактом, що ТОВ «Гугл» не надавало Комітету затребувану інформацію з обмеженим доступом більше року".

"Ця інформація була необхідна Комітету для розслідування за заявою фізичної особи-підприємця з блокування його облікового запису в додатку «Google Мій бізнес»", — зазначили у відомстві.

Там підкреслили, що ненадання відповідачем інформації в певні Комітетом терміни "унеможливили виконання Комітетом покладених на нього завдань, зокрема, своєчасного, повного і всебічного розгляду заяви про порушення законодавства про захист економічної конкуренції".

"Слід зазначити, що вже в рамках розгляду справи, порушеної проти Товариства за ненадання інформації на вимогу Комітету, відповідачем було надано затребувану інформацію, що також враховано АМКУ при визначенні розміру штрафу", — повідомили в Антимонопольному комітеті України.

Щоб уникнути подібних санкцій в Комітеті також закликали суб'єктів господарювання неухильно дотримуватися вимог конкурентного законодавства.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua