• USD 28.3
  • EUR 33.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Голову НБУ Шевченка можуть тримати в "підвішеному" стані, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Чинний голова Національного банку України Кирило Шевченко стверджує, що має намір продовжувати політику попередника Якова Смолія в питанні незалежності регулятора, проте ряд фактів з його біографії кажуть, що він не зможе бути достатньо самостійною фігурою, що матиме наслідки для НБУ

Про це йдеться в матеріалі "Кінець незалежності НБУ при Кирилові Шевченко?" політтехнолога Олексія Курпас на сайті "Цензор.НЕТ".

Як зазначає автор матеріалу, прикладом такого впливу можна назвати ситуацію з можливим запуском "друкарського верстата" на догоду владі.

"З огляду на сприяння президента, яке передувало призначення голови НБУ, Кирило Шевченко не може бути самостійною фігурою. При прийнятті рішень, які можуть йти в розріз з програмою НБУ, він їх буде виконувати, знаючи, що його може очікувати доля Якова Смолія. І головне для нього — не суперечити загальній політиці, яку проводить уряд", — підтвердив висновки автора статті аналітик Максим Пархоменко.

Автор матеріалу вказав, що на сайті регулятора в розділі біографія керівника можна виявити прогалину в його роботі з квітня 2010 року по квітень 2011. За відомостями з відкритих джерел, тоді він був причетний до діяльності ПАТ "Терра-Банк" — був його співвласником, главою, і нібито "поховав його" шляхом виведення коштів за кордон. Причетний до діяльності банку до 2014 року — до відкликання в банку ліцензії. В даних Єдиного держреєстру судових рішень збереглася інформація про кримінальному провадженні за фактом виведення коштів з цього банку.

Кирило Шевченко увійшов в частку в "Терра Банку" з партнером Вадимом Копиловим. У 2012 році банк вони продали, потім його знову перепродали, а у Шевченка з номінальним власником Сергієм Клименко виник конфлікт, який призвів до краху фінустанови. Тоді Клименко звинувачував Шевченка в підробці протоколу засідань наглядової ради банку. У цей період великі клієнти зняли з рахунків 100 млн грн, а Шевченко від імені дружини Копилова Марини Ленінг і ще декількох клієнтів дав добро на висновок ще 100 млн. 11 липня 2014 наглядову раду банку позбавив Шевченка повноважень одноголосно і в екстреному порядку.

Потім Шевченко обрали у правління АБ "Укргазбанк", а пізніше він зайняв місце голови правління цього державного фінустанови. Як пише автор блогу, в "Укргазбанку" при Шевченка "могли провертати схему з виведенням грошей". Збиток від неї склав 200 млн грн, схема працювала через ФОП — шляхом здійснення транзакцій на рахунки фізосіб за послуги, яких вони не чинили. Одним з ФОП нібито виявилася дружина "правої руки" Шевченко — Дениса Чернишова, яка працювала перукарем. Для виведення коштів вона зареєструвалася як ФОП, щоб здійснювати рекламну діяльність. Банк перерахував їй понад 5 млн гривень, а через час вона припинила підприємницьку діяльність.

Також автор відзначив, що Шевченко під час вступу на пост керівника НБУ не вказав в декларації кошти і цінності на 100 млн грн, частина з яких знаходиться в Швейцарії.

"Ці епізоди, внаслідок того, що досі не завершені, можуть бути використані для тиску на главу Нацбанку. У власних інтересах Шевченко було б поставити крапку в питаннях з "Терра Банком", з "Укргазбанком" та ФОП, знявши з себе звинувачення. Однак, помітно, що це не в сфері його можливостей. Зате, схоже, є ті, кому вигідно тримати голову НБУ в "підвішеному" стані. чи можна в такій ситуації говорити про незалежність Шевченко і всього регулятора — питання риторичне", — йдеться в статті на сайті "Цензор. НЕТ".

    Реклама на dsnews.ua