• USD 27.2
  • EUR 32.3
  • GBP 37.7
Спецпроєкти

Артур Гранц: "В Україні ніхто не думає, що в світі інститут бізнес-репутації - понад усе"

Український бізнес погано захищений від інформаційних атак і чорного піару, тому покарання за явну брехню і наклеп має бути посилено

Артур Гранц
Артур Гранц
Реклама на dsnews.ua

Про це написав співвласник BF&GH Travel Retail, видавець Forbes в Україні Артур Гранц в колонці «Ціна репутації або, Хто в Україні захищає інвесторів від дискредитаційних атак» на «Ліга.net».

Гранц повідомив, що минулий рік став найгіршим для України за останні 20 років з точки зору прямих іноземних інвестицій. Інвестори вивели з країни майже на $ 900 млн більше, ніж вклали. І причиною зниження привабливості України для інвесторів є не тільки пандемія і поганий інвестклімат.

«З свого досвіду можу сказати, що існує ще один фактор, який рідко згадується в контексті інвестклімату в нашій країні. Це зневага до інституту бізнес-репутації. Чорний піар — дуже часта зброя в недобросовісній конкурентній боротьбі. Як наслідок, відповідальний і міжнародний бізнес часто стає мішенню дискредитаційних кампаній», — зазначив Гранц.

Залучити наклепників до відповідальності в умовах нинішнього законодавства вкрай важко, вважає підприємець. Він розповів, як проти нього була запущена кампанія, що повʼязує його бізнес з контрабандою сигарет.

«Перевірка не виявила ніяких порушень в роботі магазинів нашої компанії. І, звичайно, у мене є питання — що це було? Спроба "хайпонути" на гарячій темі, запустити дискредитаційну кампанію в чиїхось інтересах і за чиїсь гроші? Для мене очевидно, що і те, і інше, — сказав Гранц. — Зерна недостовірної інформації вже впали в інформаційний грунт, багато разів передруковані іншими медіа, і живуть своїм життям, незалежно від того, яке рішення щодо захисту честі і гідності прийме суд — а він обовʼязково буде».

Для того, щоб бізнесу відстояти свою репутацію, необхідно кілька місяців чекати рішення суду. І навіть коли суд підтвердить твою правоту, то суспільство не змінить думки про замовників і виконавців дискредитаційної кампанії.

«З моєї точки зору, покарання за явну брехню і наклеп повинна бути набагато вагомішим. Ніхто чомусь не думає, що в світі інститут репутації понад усе. Репутація бізнесу — це і є гроші, які підприємці залучать і інвестують в Україну, або заплатять податки», — констатував Гранц.

    Реклама на dsnews.ua