• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Ажіотажу немає: в Геокадастрі розповіли про попит на землю після відкриття ринку

Моніторинг земель фіксує відсутність ажіотажу на ринку земель сільськогосподарського призначення, а також відсутність істотної зміни динаміки ринку щодо періоду до 1 липня 2021 року

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це сказав перший заступник голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Анатолій Мирошниченко, передає "ДС" з посиланням на прессслужбу Міністерства аграрної політики і продовольства.

"З 1 липня до Держгеокадастру із заявами про надання доступу до відомостей Державного земельного кадастру звернулися 4288 нотаріусів, які подали 4806 заяв. З них погоджено 4242 заяви, відмовлено — 558", — розповів Мірошниченко.

За його словами, також моніторинг дозволив виявити, що за станом на 1 липня більше ста юридичних осіб та понад тисяча фізичних осіб володіли більш ніж ста гектарами земель сільськогосподарського призначення, багато хто з них — понад тисячу гектарів.

З 1 липня 2021 року така концентрація земель сільськогосподарського призначення стає неможливою ", — акцентує Мірошниченко.

За його прогнозом, істотних зрушень на ринку земель сільськогосподарського призначення в найближчим часом не очікується.

Нагадаємо, Верховна Рада 31 березня 2020 року в другому читанні ухвалила закон №2178-10 про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Відповідно до закону, з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть купувати лише громадяни України. З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 000 гектарів землі. Заборонений також продаж державних та комунальних земель. Відповідно до закону, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, буде вирішуватися на референдумі.

Радник керівника Офісу Президента України, президент Київської школи економіки Тимофій Милованов заявив, що головні завдання першого етапу ринку землі — розвіяти колишні страхи і міфи з приводу продажу землі, а також продемонструвати, що угоди проводяться прозоро і без порушень.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua