• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Білорусь таки не постачатиме електроенергію в Україну: у інспекції ядерного регулювання показали документ

Білоруська енергетична компанія ГПО "Белэнерго",заявила, що починаючи з листопада 2021 року не постачатиме електроенергію в Україну

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила член колегії Державної інспекції ядерного регулювання України, експертка з питань енергетики Ольга Кошарна на своїй сторінці у Facebook, передає "ДС".

Там же вона опублікувала скан-копію відповідного документа за авторством генерального директора білоруського державного виробничого об'єднання Павла Дрозда.

"Шановні партнери! ДПО "Белэнерго" повідомляє, що з листопада 2021 року постачання електричної енергії в ОЕС України (об'єднана енергетична система України – "ДС") на основі раніше укладених рамкових контрактів не здійснюватимуться. Укладання нових рамкових контрактів також не планується. Дякуємо за співпрацю та зацікавленість у придбанні білоруської електричної енергії", – зазначено у повідомленні.

Як повідомляла "ДС", термін заборони НКРЕКУ на імпорт електроенергії з Росії та Білорусі закінчився 1 листопада.

ЗМІ повідомляли, що з 1 листопада Україна відновить імпорт електричної енергії з Білорусі. Причиною тому став дефіцит вугілля на державних ТЕС.

2 листопада Білорусь розпочала постачання електроенергії в Україну в рамках надання аварійної допомоги. Постачання мало тривати до кінця доби.

5 листопада міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що жоден кіловат імпорту електроенергії з Білорусі не надійшов до України.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що причиною відновлення імпорту електроенергії з Білорусі може стати дуже холодна зима.

Пізніше Білорусь заявила, що з 6 листопада відновлює експорт електроенергії в Україну. Постачання начебто мало діяти до кінця листопада.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua