• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Посла України викликали "на килим" в МЗС Угорщини через реакцію Києва на контракт Будапешта з "Газпромом"

МЗС Угорщини викликав для пояснень посла України через реакцію офіційного Києва на угоду Будапешта з "Газпромом" про довгострокові поставки газу

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в матеріалі Bloomberg, передає "ДС".

Інших подробиць агентство не навело.

Свою оцінку ситуації дав міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.

"Рішення українського уряду виступити проти цього договору зверненням до Європейської комісії глибоко обурливо ", — написав він на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, українці не мають відношення до того, з ким Угорщина укладає договори.

"Ми вважаємо серйозним порушенням нашого суверенітету та інтересів національної безпеки бажання перешкодити безпечному газопостачанню нашої країни, опаленню будинків угорського народу і роботі промисловості", — заявив глава угорської дипломатії.

Сійярто додав, що цей крок є недружнім, особливо з огляду на обсяги допомоги, яку Угорщина надала Україні. Дипломат підкреслив, що мова йде про апарати ШВЛ, медичне обладнання, підтримку військових, інвестиції.

"Ми говоримо про спробу порушити наш суверенітет, і зараз ми викликали посла України в Міністерстві закордонних справ", — сказав Сийярто.

Як писала "ДС", Росія і Угорщина підписали контракт на поставку газу в обхід території України. Термін дії договору становить 15 років. Оператор ГТС уже заявив, що новий газовий контракт між Росією і Угорщиною може призвести до повної зупинки транзиту "блакитного палива" по території України.

міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Угорщина зробила недружній крок, виключивши український газопровід зі схеми поставок газу з Росії, тому відповідь України буде рівнозначною.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua