• USD 39.8
  • EUR 42.4
  • GBP 49.5
Спецпроєкти

Бути на зв’язку. Як "Київстар" підтримує бізнес-активність та безпеку країни

Найбільший в Україні оператор комунікацій під час повномасштабної війни стикнувся з безпрецедентними викликами. Співробітники компанії докладають максимум зусиль, аби забезпечити роботу мережі попри руйнування та обстріли. При цьому компанія сплачує чималі податки і знаходить кошти на благодійні проєкти

Реклама на dsnews.ua

Наразі значення компанії для бізнес-процесів та безпеки країни важко переоцінити. "Київстар" обслуговує 24,1 млн абонентів мобільного зв`язку і 1,1 млн абонентів "Домашнього Інтернету". Крім того, послугами Київстару користується 55% усіх українських компаній та підприємств. Компанія створила найбільшу телеком інфраструктуру в Україні. Це 14 тис. сайтів мобільного зв`язку (майданчики, на яких розміщуються базові станції), 50 тис. стільникових базових станцій, 45 тис. км оптоволокна. Щоденно через мережу компанії здійснюється 500 млн дзвінків, передається 5 млн смс-повідомлень і 5,7 петабайтів дата-трафіку.

Поповнення бюджету від "Київстар" також чимале. Загальна сума сплачених компанією податків та зборів у 2023 р. становить 10,8 млрд грн. Причому понад 2,2 млрд з них — податок на прибуток. Величезну роль "Київстар" відіграє і у підтриманні регіональних фінансових показників. В умовах, коли бізнес-активність далека від довоєнного рівня, і коштів бракує навіть на базові потреби, внесок "Київстар" до місцевих бюджетів у понад 33 млн грн, а також 430 грн ПДФО становить важливу частку фінансового ресурсу.

Позитивно проявила себе компанія і як роботодавець. Зокрема, "Київстар" ухвалив рішення продовжувати виплачувати середньомісячну зарплату всім працівникам, які мобілізовані до ЗСУ, — таких людей у компанії 180. 

При цьому і в тилу війна поставила перед працівниками підприємства чимало важких завдань. Зокрема, торік у фокусі уваги була підтримка роботи мережі в умовах військової агресії, вчасне відновлення і будівництво мережі у деокупованих населених пунктах, забезпечення енергонезалежності в умовах блекаутів. Завдяки старанням співробітників технічної дирекції компанії та її генпідрядних організацій понад 90% телеком мережі на підконтрольній Україні території функціонує у звичному режимі. Попри стресові умови у компанії докладають зусиль і для покращення якості зв’язку та реалізації амбітних планів. У минулому році побудували понад 1000 базових станцій мобільного зв`язку і модернізували ще 4000. А також підключили до 4G 190 населених пунктів. Аби успішно виконати стільки завдань, у компанії інвестували у телекомунікаційний сектор 6,3 млрд грн.

Відновлення мережі
Відновлення мережі

І робота триває. Протягом наступних трьох років у розвиток нових технологій зв’язку та відбудову інфраструктури України компанія планує інвестувати $600 млн. Зазначимо, що загалом за 25 років роботи в Україні інвестиції компанії в будівництво інфраструктури перевищили $6 млрд.

Вкладаються в "Київстарі" не лише у зв'язок. Компанія проповідує принципи свідомого бізнесу і не лишається осторонь проблем держави та суспільства. З початку повномасштабної війни вона скерувала на благодійність 1,8 млрд грн. Це сума, зібрана самою компанією та її співробітниками.

Реклама на dsnews.ua

Після повномасштабного вторгнення ворога у "Київстарі" оперативно адаптували наявні ініціативи соціальної відповідальності і навіть відмовилися від деяких статей доходу. Наприклад, чимало сервісів у деокупованих населених пунктах компанія надає безкоштовно або за зниженою ціною.

Для забезпечення гуманітарних програм ЗСУ "Київстар" скерував кошти на рахунки низки благодійних фондів. Також компанія фінансує закупівлю обладнання для кіберзахисту країни, інвестує у відбудову інфраструктури, купує обладнання для опікових центрів, надає канали зв`язку для МЧС, підключає до інтернету укриття тощо. 

Серед проектів — масштабний збір заради розмінування країни "Нам тут жити", реалізований спільно з фондом "Повернись живим". У рамках ініціативи завдяки внескам небайдужих громадян, іноземних партнерів "Київстару", абонентів і співробітників мобільного оператора зібрано 180 млн грн на забезпечення обладнанням і транспортом 146 інженерно-саперних груп ЗСУ. Внесок від Київстар — понад 61 млн грн, майже 700 тис грн — донати від співробітників-волонтерів компанії. 

Разом з платформою dobro.ua "Київстар" реалізує програму "Дитяча надія" для допомоги дітям з опіками, кардіо- та онкозахворюваннями. У 2023 р. компанія інвестувала 20 млн грн у придбання медичного обладнання для відділення лікування дитячих опіків центру "Незламні" у Львові. Нещодавно завдяки цьому обладнанню лікарям вдалося врятувати життя одеського підлітка, який отримав 42% опіків поверхні тіла.

Нещодавно "Київстар" започаткував навчання IT-технологій дітей, які втратили батьків під час війни. Інвестиції у 5,8 млн грн допоможуть здобути IT-освіту 340 юнакам і дівчатам.

У компанії розуміють, що Україна потребує багатовекторної підтримки, і намагаються тримати свої позиції у всіх сферах.

    Реклама на dsnews.ua