• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Це питання вирішене: у Зеленського розповіли про переговори з МВФ

Україна і Міжнародний валютний фонд проводять постійні консультації, а Київ має намір виконати всі зобов'язання для надання нового траншу кредиту

Україна-МВФ
Україна-МВФ / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив радник президента Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Ми перебуваємо в постійному процесі консультацій з МВФ, і президент України сказав, що ми виконаємо всі ті завдання, які взяли на себе. З цієї точки зору наша співпраця з МВФ — це вирішене питання. Те, що ми багато витрачаємо на безпеку і оборону — він має рацію, йдеться про ті умови, які в нас є щодо дефіциту державних фінансів. Цей дефіцит буде зменшено наступного року і в 2023 році. Саме про це йдуть переговори між Мінфіном і МВФ", — пояснив радник президента.

Устенко нагадав, що також йдуть дебати між країнами НАТО про те, чи можуть вони витрачати 2% свого ВВП на сектор безпеки та оборони.

"У нашому випадку ми витрачаємо 5% ВВП. З цієї точки зору ми не можемо собі дозволити зменшити ці витрати. Але також глава держави говорить про необхідність зростання нашої економіки, мається на увазі таке зростання, яке дозволить нам ефективно боротися з бідністю. Ми повинні вийти на зростання від 5% на рік, це дає можливість ефективно боротися з бідністю", — зазначив він.

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський вважає, що МВФ несправедливо ставиться до України, оскільки в нашій країні йде війна і вимоги по реформам повинні бути скориговані. У той же час він підкреслив, що Україна виконає всі взяті на себе зобовʼязання.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua