• USD 26.9
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Зеленський поскаржився на несправедливий МВФ

Президент Володимир Зеленський вважає, що Міжнародний валютний фонд несправедливо ставиться до України, оскільки в нашій країні йде війна і вимоги по реформах мають бути скориговані

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Офіс президента
Реклама на dsnews.ua

Про це глава держави заявив в спільному інтервʼю Agence France-Presse, Reuters і Associated Press, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Офісу президента.

"Я вважаю, не можна порівнювати стратегію поведінки МВФ з Україною з іншими країнами. Нашу країну просто не можна ставити в один ряд з іншими. Тому що у нас є ускладненість, тому що йде війна. Тому що витрачаються гроші не на пріоритети з точки зору економіки, а з точки зору безпеки. Спочатку військові, спочатку медицина, потім усе інше", — пояснив він.

У той же час Зеленський зазначив, що продовження співпраці України з МВФ важливо для економічної стабільності та інвестиційного клімату, адже до програми МВФ привʼязані інші програми фінансової підтримки.

"Тому ми обов’язково зробимо все, що пообіцяли", — підсумував президент.

Як писала "ДС", 12 лютого постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що місія Міжнародного валютного фонду завершила роботу в Україні. Сторони не змогли домовитися про перегляд програми Stand-by, за якою Україна мала отримати наступний транш.

Голова Комітету з питань фінансів і податкової політики Верховної Ради Данило Гетманцев заявив, що відсутність траншу МВФ у 2021 році не стане катастрофою для України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua