• USD 40.4
  • EUR 43.2
  • GBP 51.1
Спецпроєкти

Чи почастішають відключення світла влітку: прогноз "Укренерго"

Влітку в Україні збільшиться ризик застосування графіків погодинних відключень електрики

Світло
Влітку в Україні збільшиться ризик застосування графіків погодинних відключень / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив в інтерв’ю "Українській правді" голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький, передає "ДС".

За його словами, через літню спеку рівень споживання електроенергії збільшиться, а відтак — і ризик частішого застосування графіків відключень. 

"Я хотів би, безумовно, всіх порадувати, сказавши, що зараз — найгірша ситуація з можливих. Але це було б неправдою. Насправді під час літньої спеки споживання може бути суттєво вищим, ніж спостерігається зараз", — зазначв Кудрицький.

Також, зауважив він, влітку атомні станції даватимуть мінімум потужності — через планові та невідворотними ремонт, яких технологічно не можна уникнути. Менше і водних ресурсів для гідроелектростанцій.

"Тому влітку є декілька факторів, які можуть спричинити більший навіть дефіцит, ніж є зараз. Ну, і звичайно фактор, який взагалі дуже важко прогнозувати — це нові обстріли, які також можливі. Тому говорити, що зараз у нас ситуація найгірша з можливих — не можна", — підсумував Володимир Кудрицький.

Як писала "ДС", 22 травня, графіки погодинних відключень діятимуть для промислових та побутових споживачів по всій території України з 00:00 до 07:00 та з 18:00 до 24:00.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua