• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Чи вигідно бізнесу встановлювати сонячні електростанції в Україні у 2024 році

У 2023 році в Україні спостерігався важливий тренд - суб'єкти малого, середнього та великого бізнеса активували впровадження сонячних електростанцій (СЕС) для власних потреб

Реклама на dsnews.ua

Як електроенергія, згенерована сонячними панелями, дає бізнесу енергетичну незалежність та сприяє збільшенню загального прибутку підприємства, говоримо з фахівцями українського бренду енергосилового обладнання LogicPower.

Що змушує українські компанії замислюватися про встановлення власної сонячної електростанції?

У умовах енергетичної кризи забезпечення безперебійного електроживлення стало особливо актуальним для стабільної роботи українських постачальників товарів та послуг.

Наявність дефіциту електрики у мережі викликає серйозні турботи та може призводити до обмеження споживання електроенергії, призупинення виробництва та інших негативних наслідків.

Виробничі компанії вимушені оплачувати високі тарифи під час обмеженого доступу до енергопостачання, що викликає певні фінансові труднощі.

Складні економічні обставини також потребують пошуки додаткового джерела доходу від продажу надлишків електроенергії та шляхів пошуку збільшення загального прибутку підприємства.

Окрім економічних причин враховується екологічна спрямованість, оскільки відновлювальні джерела енергії допомагають зменшити негативний вплив на навколишнє середовище. На сьогодні це є загальноєвропейським трендом й сприяє виходу українських компаній на міжнародні ринки.

Реклама на dsnews.ua

Використання відновлювальних джерел енергії відповідає сучасним тенденціям щодо позитивних змін в енергетичній ефективності українського бізнесу та оптимізації енергетичних витрат.

Які економічні переваги встановлення сонячних електростанцій для комерційних підприємств?

  • Електроенергія власного виробництва споживається безпосередньо самим підприємством. Це актуально в контексті того, що підприємці можуть знизити собівартість виробництва товарів та послуг, що, своєю чергою, сприяє збільшенню конкурентоспроможності цін.
  • Власна СЕС робить підприємство незалежним від цінових коливань на ринку електроенергії. Компанія отримує фіксовану вартість власної електроенергії упродовж наступних 25 — 30 років (термін експлуатації СЕС). Розрахункове значення — близько 1 грн за кіловат-годину (залежить від потужності СЕС). Це є надзвичайно вигідним рішенням, оскільки вартість буде значно нижчою у порівнянні з ринковою ціною (на сьогодні це 7-9 гривень за кіловат-годину).
  • Дохід від продажу електроенергії за "зеленим" тарифом. Встановлення сонячних електростанцій можуть забезпечити бізнесу додатковий дохід від зеленого тарифу. Це означає, що компанія отримуватиме прибуток від продажу державі надлишків генерації електричної енергії. 
  • Швидка окупність інвестицій. Економія витрат починається з першого дня роботи сонячної електростанції, що дозволяє підприємствам отримувати значні вигоди. Термін окупності СЕС для власних потреб підприємства — до 3 років (з розрахунку тарифів на електроенергію для бізнесу, які діють на січень 2024 року). Термін окупності СЕС під зелений тариф — від 1-2 років.
  • Покращення інвестиційної привабливості бізнесу. Сьогодні про це складно говорити. Але, якщо ми обрали для себе європейський шлях розвитку, вже сьогодні потрібно враховувати довгострокові перспективи розвитку українських компаній.

Як обрати надійного підрядника для проєктування та будівництва СЕС?

Проєктування СЕС вимагає комплексного та фахового підходу. Вибір підрядника для будівництва сонячної електростанції — ключовий фактор, який визначатиме успіх проєкта.

LogicPower – українська компанія-виробник з більш ніж 15 річним досвідом у галузі сонячної енергетики.  

Фахівці компанії запропонують для вашого об'єкта високотехнологічні інженерні рішення, які дозволять максимально ефективно використовувати комплект сонячної енергосистеми.

Наприклад, сонячні електростанції з системами накопичування енергії, які здатні забезпечити повну незалежність від централізованих енергомереж. Спеціально розроблені акумулятори для сонячних панелей, які виробляються в Україні, гарантують неперервне електропостачання, навіть вночі та під час періодів зменшеної продуктивності фотомодулів.

Автономні СЕС містять системи автоматичного керування, які оптимізують розподіл енергії та забезпечують її раціональне використання. Така система дозволяє максимально використовувати сонячну енергію, зберігати її та використовувати в моменти, коли сонячні панелі не можуть генерувати достатньо електроенергії.

Компанія надає офіційну гарантію на всі типи обладнання. Гарантійне та післягарантійне обслуговування здійснюється у сертифікованих сервісних центрах.

LogicPower надає повний комплекс робіт та послуг щодо встановлення СЕС під ключ: від проєктування до ведення в експлуатацію.

­­­­­

    Реклама на dsnews.ua