• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Ціни на паливо: в Кабміні дали роз'яснення щодо торгівельної надбавки

Постанова Кабінету міністрів про максимальну торговельну надбавку на бензин і дизельне паливо не поширюється на "брендове преміальне" паливо

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в розʼясненні Міністерства розвитку економіки торгівлі та сільського господарства, передає "ДС".

Відзначається, що дія постанови уряду № 474 від 14 травня 2021 року поширюється на бензин і дизельне паливо, включені до Переліку товарів, що мають істотну соціальну значимість. Даний перелік був затверджений 22 квітня 2020 року постановою №341 "Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення". До цього переліку внесено бензини марки А-92 і А-95, а також дизельне паливо.

У відомстві підкреслили, що вимоги до автомобільних бензинів і дизельного палива визначені Технічним регламентом і затверджені Кабміном. Згідно з документацією, позначення (маркування) "брендового преміального" палива з поліпшеними показниками якості може включати торгову марку (товарний знак).

Таким чином, під установку максимальної торговельної надбавки не підпадає "брендове преміальне" паливо на АЗС, маркування якого включає певну торгову марку (товарний знак) і продається за вищою ціною в порівнянні з соціально значущим паливом.

Нагадаємо, 14 травня Кабінет міністрів України прийняв постанову, якою затвердив держрегулювання цін на дизпаливо і бензин і ввів граничний рівень торговельної надбавки до середньої ціни дизпалива (7 грн/літр) і бензину (5 грн/літр).

Мережі автозаправних станцій ОККО і WOG з 15 травня призупинили продаж преміального дизельного палива і бензину через введення граничного рівня торговельної надбавки.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua