• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Уряд затвердив державне регулювання цін на дизпаливо і бензин, - ЗМІ

Кабінет міністрів України ухвалив постанову, якою запровадив граничний рівень торговельної надбавки до середньої ціни дизпалива (7 грн/літр) і бензину (5 грн/літр)

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні 14 травня, інформує "ДС" із посиланням на сайт enkorr.

Як зазначається, були ухвалені зміни до урядової постанови №1236 від 9 грудня 2020 року. Відтепер на період дії карантину буде встановлено граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни дизельного пального (не вище від 7 грн/літр) і бензину (не вище від 5 грн/літр).

Середня вартість дизпалива (ULSD 10 ppm) і бензину (GASOLINE 10 ppm), що включає митні платежі (акцизний податок та ПДВ), має розраховуватися на підставі даних Platts CIF NWE за попередній календарний місяць.

Розрахунки здійснюватиме НАК "Нафтогаз України", який буде їх надавати Міністерству економіки не пізніше третього числа кожного місяця, а відомство публікуватиме середні ціни одного літра дизпалива і бензину до пʼятого числа кожного місяця.

Згідно з цими розрахунками, середня ціна дизельного палива на травень з урахуванням граничної націнки має становити 27,89 грн/л, бензину – 30,22 грн/л.

Як писала "ДС". наприкінці березня Антимонопольний комітет заявив, що найбільші мережі АЗС в Україні необʼєктивно реагують на зниження світових котирувань на пальне, "що може призводити до завищення цін для споживачів".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua