• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Дефіцит палива в Україні усунуть за тиждень, — віцепрем’єрка

Завдяки законтрактованим обсягам на території Західної Європи проблема з дефіцитом пального на автозаправних станціях буде розв’язана протягом тижня, але ціни дещо зростуть

Юлія Свириденко
Юлія Свириденко
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила перша віцепрем'єр-міністерка економіки Юлія Свириденко, передає "ДС".

Вона констатувала, що цього тижня утворився тимчасовий відчутний дефіцит пального на АЗС в окремих регіонах України. 

Причиною стало те, що протягом останніх трьох тижнів Росія "завдавала нищівних ударів по паливній інфраструктурі України". Зокрема, знищено Кременчуцький нафтопереробний завод, який був основним виробником пального в Україні, а також низка великих нафтобаз операторів ринку зі значними запасами пального.

Вона заявила, що метою агресора було зупинити економіку України через штучне створення дефіциту пального. Проте, додала посадовиця, уряд з початку війни щоденно співпрацює з операторами ринку для забезпечення населення і підприємств нафтопродуктами.

"Впродовж наступних 7 днів дефіцит буде ліквідований, оскільки оператори мають законтрактовані обсязі на території Західної Європи. І зараз ми вирішуємо питання їх завезення на територію України", – заявила вона.

Вищі витрати на логістику через складні маршрути та використання кількох видів транспорту призведуть до незначного подорожчання нафтопродуктів.

Нагадаємо, 2 квітня російські окупанти атакували Кременчук, зокрема обстріляли Кременчуцький НПЗ та навколишні склади паливно-мастильних матеріалів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua