• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Дмитро Шпаков: Щоб стати компанією, незамінною для споживачів, потрібно робити більше, ніж просто добре варити пиво

СЕО AB InBev Efes про плани на майбутнє і діях компанії під час кризи у зв'язку з COVID-19

Реклама на dsnews.ua

- AB InBev Efes Україна останнім часом сильно зміцнила ринкові позиції. У чому запорука успіху компанії?

- Для AB InBev Efes Україна формула успіху багато років залишається незмінною. Це збалансований портфель брендів, опрацьована стратегія і сильна команда. Ми вкладаємо багато часу і енергії в розвиток даних напрямів. Як результат, наш глобальний портфель складається з більш ніж 500 брендів в різних сегментах.

Звичайно ж, все це результат зусиль кожного з наших працівників.

- Як AB InBev Efes Україна розширює свій портфель брендів? І як компанія розвиває свою імпортну лінійку?

- Ринок пива дуже динамічний. Україна в даному випадку не виняток. З'являються нові тренди, такі як, наприклад, актуальний сьогодні крафт, спостерігається інтерес споживачів до безалкогольному сегменту, також українцям подобається категорія фруктового пива. Наші споживачі стають більш вимогливими, тому ми прагнемо задовольнити їх попит.

Так, AB InBev Efes Україна вже представила українському ринку кілька новинок у сегменті імпортного пива.

Зокрема, бренди іспанського крафтового пива LaVirgen і бельгійського безалкогольного пива Leffe. Крім того, в 2020 році ми відкрила нову для себе категорію напоїв, випустивши сидр "Де Сад". Це перший сидр в портфелі компанії.

Реклама на dsnews.ua

- Компанія AB InBev Efes Україна відома своєю прихильністю корпоративної соціальної відповідальності. В чому особливість КСВ зараз, в умовах пандемії? Яку допомогу надала компанія пацієнтам і лікарням?

- COVID-19 є величезним випробуванням для всього світу. Для нас важливо підтримати наших співвітчизників і тих, хто продовжує боротися за життя людей. Тому компанія в Україні вживає заходів по боротьбі з пандемією. Так, у квітні ми закупили апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) для лікарень в домашніх регіонах - Харкові, Чернігові та Миколаєві. А також передали засоби індивідуального захисту для лікарів - 400 комплектів захисних костюмів і 1140 масок (FFP2). Крім того, разом з національною мережею ресторанів MAFIA компанія підтримала українських лікарів у Києві, Дніпропетровську, Чернігові та Харкові. В рамках соціальної ініціативи #ПідтримуюЛікарів ми надали понад 11 тис. пляшок квасу "Село і люди", які були доставлені разом з гарячими комплексними обідами.

У травні AB InBev Efes Україна допомогла своїм домашнім регіонах (Харківська, Чернігівська, Миколаївська обл.), вирішивши проблему нестачі дезінфекторів. У загальній складності ми направили 24 тис. л дезінфекторів, які були розподілені серед лікарень, геріатричних пансіонатів, центрів соціального захисту, дитячих будинків, будинків-інтернатів, а також бригад екстреної медичної допомоги.

Крім того, компанія запустила проект "Підтримаємо улюблену заклад разом", спрямований на підтримку ресторанів, пабів і барів, які переживають серйозну кризу у зв'язку з пандемією.

- Які цілі ставить перед собою компанія? І які для цього плануються інвестиції?

- Безсумнівно, бути лідером ринку. Зараз багато бізнесів проходять зону турбулентності. Тому важливо акумулювати всі сили на розвиток і підтримку ефективності. Радувати споживачів якісним пивом, модернізувати виробничі процеси і розширювати продуктову лінійку - саме сюди ми і плануємо направити ресурси та інвестиції.

Крім того, ми продовжимо здійснювати діяльність у відповідності з глобальними екологічними цілями. Зокрема, в цьому році одним із пріоритетів буде дбайливе використання води. Приміром, у 2019 році на 1 гл пива було витрачено 3,1 гл, наша мета на 2020 рік - 3,0 гол. Також у планах на поточний рік - замінити 25% газових навантажувачів на електричні.

    Реклама на dsnews.ua