• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Борг банку "Альянс" перед Укренерго – наслідок недбалості НБУ і причина підвищення цін на електроенергію – експерт

Частина провини за подорожчання електроенергії і зростання обсягу збитків на енергоринку може лежати на керівництві Національного банку, яке неналежним чином виконує обовʼязки з нагляду за банківським сектором

Реклама на dsnews.ua

Про це у коментарі сказав експерт та журналіст Володимир Горковенко, передає "ДС".

Так він прокоментував останні дані НБУ щодо зниження прогнозів регулятора щодо зростання ВВП на 0,6% через російські атаки на українську енергосистему.

"Безумовно, головним і визначальним фактором збитків для економіки в цілому і для енергетики зокрема, є російська агресія. Атаки на обʼєкти критичної інфраструктури, особливо, генеруючі потужності – це чинник номер один, який призводить до дефіциту електроенергії в системі і подальших негативних наслідків для бізнесу і громадян. Проте показово, що сам Нацбанк, який дає такі негативні прогнози, може напряму впливати на їх поліпшення", — вважає експерт.

За його словами, одним із прикладів бездіяльності попереднього керівництва Національного банку стало продовження роботи фінансових установ, що мають ознаки ненадійних. Через що збитків зазнали державні структури, зокрема "Укренерго", відповідальне за діяльність розподільчих мереж електроенергії по всій країні.

"Звичайно, Нацбанк зараз рахує відсотки, на які впаде ВВП. Проте, якби свого часу регулятор подбав про виведення з ринку недобропорядних учасників, у "Укренерго" сьогодні було б набагато більше коштів для ремонтів і відновлювальних робіт. Йдеться про ситуацію довкола товариства "Юнайтед Енерджі", яке отримало від держави електроенергію на початку повномасштабного вторгнення, і не розрахувалось за неї. Гарантом угоди на понад 1 млрд грн. виступає банк "Альянс". Проте він відмовився від виконання своїх зобовʼязань. Суди тривають уже два роки, а Нацбанк закриває очі на те, що цей банк все ще працює на ринку. Якби таких ситуацій було менше – можливо, не довелось би підвищувати ціну на електроенергію", — відзначив Володимир Горковенко. 

    Реклама на dsnews.ua