• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Плюс 43% за місяць. Чому «Нафтогаз» виставить тепловикам ціни, які сам вважає завищеними

Поки розгоряється суперечка з цінами на газ для потреб населення, залишається непоміченою проблема ціни на газ для теплокомуненерго (ТКЕ)

Реклама на dsnews.ua

Ціна для ТКЕ*, які забезпечують теплом населення, підлягає державному регулюванню та визначається за формулою «Амстердам плюс».

У грудні ціна на газ для виробництва тепла для населення становила 7323,72 грн за тис. куб. м.

На відміну від побутового споживання ціна для ТКЕ визначається не до початку місяця, а після 22 числа поточного місяця. Так було визначено формулою, затвердженою урядом у січні 2020 року (ПКМУ № 17 від 24.01.2020).

Джерело: https://www.eex.com/en/
Джерело: https://www.eex.com/en/

Враховуючи динамку цін на газ на хабі TTF (Амстердам) за період з 1 по 13 січня 2021 р., відповідно до визначеної формули, кінцева ціна на газ для виробництва тепла для населення у січні становитиме близько 10 500 грн, що на 43% більше ніж у грудні 2020 р.

Зазначена ціна значно перевищує ціну газзбутів для населення на січень (9600 грн за тис. куб. м), яку так нещадно критикує «Нафтогаз», вважаючи її завищеною.

Реклама на dsnews.ua

Якщо «Нафтогаз» вважає, що ціна на газ для населення в розмірі 9600 грн є завищеною, то як тоді охарактеризувати ціну «Нафтогазу» для ТКЕ у розмірі 10 500 грн, що діятиме в одному і тому ж місяці?

Якщо зараз йдеться про зменшення цін на газ для побутових споживачів, то одночасно потрібно вирішувати і проблему цін на газ для виробництва теплової енергії або ж знову підвищувати тарифи на теплову енергію до рівня відшкодування ціни на газ 10 500 грн за тис. куб. м.

* Йдеться саме про тарифи на газ для теплокомуненерго (ТКЕ). В ціну тепла для населення, відповідно до постанови уряду, мала закладатися вартість газу на рівні середнього значення за минулий опалювальний сезон, а це — 4048 грн за тис. куб. м. Однак у грудні НКРЕКП таки підняла тарифи для 23 виробників тепла, врахувавши ціну природного газу на рівні 6103,10 грн/тис. куб. м (без ПДВ, транспортування і розподілу). Утім, розрив між вартістю газу в тарифі тепловиків та ціною в 10 500 грн за 1000 куб. м, яку їм, за розрахунками автора, виставить "Нафтогаз", все одно буде, прим. ред.

Опубліковано з дозволу автора

    Реклама на dsnews.ua