• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Експерти: Звинувачення у відсутності колегіальності в Нацбанку не відповідають дійсності

На відміну від своїх попередників, які змінювали до 80% кадрового складу, голова Нацбанку Кирило Шевченко не став займатися кадровою зачисткою, а навпаки підсилює топменеджмент високопрофесійними фахівцями

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у сюжеті Еспресо.

Зокрема, призначення заступником голови НБУ Сергія Ніколайчука, який з 2004 до 2019 пройшов шлях від економіста до директора Департаменту монетарної політики та економічного аналізу, ринок сприйняв дуже позитивно.

Водночас, нещодавно 9 співробітників разом з керівником Департаменту ліцензування НБУ оголосили про свою відставку, заявивши, що вважають неможливим працювати в умовах централізації прийняття рішень в одних руках.

Ця гучна заява не залишилася без уваги експертів. Зокрема, член Ради НБУ Василь Горбаль так прокоментував демарш: "Мені цікаві конкретні приклади, коли приймалися якісь рішення і хто був категорично проти. Тому хотілося б порадити всім, хто знайомиться з усіма тими коментарями у ЗМІ… конкретики немає. Є загальні речі, які не викликають у мене довіри".

При цьому відставка так і не відбулася. Вся група раніше незгодних з політикою Шевченка передумала звільнятися.

Політолог Дмитро Марунич вважає, що молоді банкіри стали заручниками чужих політичних ігор, а причина раптової зміни їх рішення дуже прозаїчна: "Тільки в 2019 році Бевз (голова Департаменту – ред.) отримав зарплати на суму 3,06 млн грн, в 2020 році — 2,98 млн грн. Чи можуть ті, хто звільняється, розраховувати на подібні оклади в комерційному секторі, а тим більше в партії "Голос" або "Європейській солідарності" — питання риторичне".

Тим часом, експерти позитивно оцінюють результати роботи Нацбанку.

"Абсолютно задоволені тим, що Шевченко робить в Національному банку, тим, що взагалі все правління робить в Національному банку. Вважаю, що треба розвивати цю політику, удосконалювати і підсилювати", — каже голова Комітету з питань фінансової, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

На думку експертів, інформаційні атаки і політичні інтриги лише заважають ефективній роботі Нацбанку.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що чутки про можливу відставку голови НБУ носять суто політичний характер.

    Реклама на dsnews.ua