• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Електроважмаш може експортувати продукцію на 6 млрд грн за 3-4 роки

Харківський "Електроважмаш", де реалізується програма фінансового оздоровлення, веде переговори з пулом зарубіжних замовників про підписання нових контрактів. Експортний потенціал оцінюється в 6 млрд грн в найближчі кілька років

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в матеріалі на "РБК Україна".

"Довгий час основним для ЕВМ був ринок Росії, прямі поставки на який тепер закрито через дії санкцій. Сьогодні за допомогою Міністерства закордонних справ і української економічної дипломатії ЕВМ веде переговори про модернізацію АЕС і ТЕС Індії, Таджикистану і Казахстану. У Європі великий потенціал у ринків Польщі, Литви і Болгарії. На зустрічі з "Турбоатомом" зокрема обговорювалася модернізація литовської ГАЕС "Круоніс", казахської ТЕС Аксу. Сукупні можливості для експорту — близько 6 млрд грн у найближчі 3-4 роки", — сказано в матеріалі.

Вказується, що на внутрішньому ринку ЕВМ може бути забезпечений замовленнями на суму 2,5 млрд грн щорічно. Крім контрактів на модернізацію ГЕС, реалізовану з "Турбоатомом" при фінансуванні ЄБРР, замовниками можуть виступити держкомпанії "Енергоатом", "Центренерго", "Укрзалізниця".

Нові контракти сприятимуть продовженню реалізації програми фінансового оздоровлення ЕВМ, що почалася після зміни керівництва підприємства. На початку березня 2021 року на підприємстві погасили борги із зарплати в розмірі понад 40 млн грн, а найближчим часом завод повинен отримати близько 640 млн грн за раніше укладеними контрактами.

Раніше повідомлялося, що перед передачею "Електроважмашу" в управління Фонду держмайна в кінці 2019 року ексменеджмент заводу на чолі з Дмитром Костюком вивів оборотні кошти і накопичив величезні заборгованості перед банками, а також постачальниками сировини і матеріалів. Після зміни менеджменту на підприємстві почала реалізовуватися програма фінансового оздоровлення.

"Електроважмаш" спеціалізується на розробці і виробництві гідрогенераторів, гідрогенераторів-двигунів, турбогенераторів для теплових і атомних електростанцій, електродвигунів.

    Реклама на dsnews.ua