• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

ДФС заарештувала корпоративні права заправок Glusco, які пов'язують з Медведчуком

Державна фіскальна служба України наклала арешт на корпоративні права групи компаній, які завозили нафтопродукти з Росії

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби ДФС на сторінці в Facebook, передає "ДС".

Там нагадали, що в березні 2021 року податкова міліція ДФС спільно з СБУ викрила масштабну схему реалізації неякісних нафтопродуктів через цю мережу АЗС.

Як писала "ДС", мова йде про мережу АЗС Glusco, яка, за даними деяких ЗМІ, повʼязана з нардепом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком.

Фіскали також уточнили, що посадові особи декількох субʼєктів господарювання організували незаконну схему з ввезення на митну територію України, в тому числі з території РФ, нафтопродуктів з використанням морських суден, приховуючи реальні обсяги імпорту. Орієнтовна сума ухилення від сплати податків становить близько 240 млн грн.

Під час досудового розслідування встановлено, що при оформленні імпортованого палива, в митних деклараціях відображалися занижені вагові і якісні показники палива (Євро 4). Надалі паливо на підконтрольних нафтобазах змішувалося з паливом для реактивних двигунів з метою досягнення показника палива (Євро 5) і подальшої безперешкодної реалізації.

У звʼязку з цим правоохоронці провели понад 140 санкціонованих обшуків, і перевірили офісні приміщення, нафтобази, морські судна і понад 100 автозаправних станцій.

"Виявлено паливно-мастильні матеріали (бензин, дизельне паливо, паливо для реактивних двигунів, нафтопродукти невідомого хімічного складу) загальним обсягом понад 13 млн л (більше 10 000 тонн) на загальну орієнтовну вартість понад 250 млн гривень", — йдеться в повідомленні.

Як наголошується, під час досудового розслідування встановлено взаємозвʼязок 28 СГД в частині спільних засновників (бенефіціарів) власників, що вказує на підконтрольність одним і тим же особам.

Крім того, були отримані відомості про наміри бенефіціарів власників та службових осіб цих 28 підприємств, здійснити реєстраційні дії щодо передачі корпоративних прав іншим особам, з метою уникнення від відповідальності та запобігання стягнення збитків за матеріалами кримінального провадження.

"На підставі постанови суду накладено арешт на корпоративні права 28 компаній, у власності яких знаходяться також і вищезгадані АЗС на загальну суму понад 700 млн гривень", — уточнили в ДФС.

Наразі слідчі дії тривають.

Нагадаємо, в березні в Києві представники Національного Корпуси провели акції на декількох АЗС мережі Glusco, яку повʼязують з Віктором Медведчуком, в знак протесту проти діяльності російського бізнесу в Україні під час війни.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua