• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Очільник НБУ пояснив, як підвищення "мінімалки" до 5 тисяч гривень вплине на ціни

Реклама на dsnews.ua

Підвищення мінімальної зарплати до 5 тисяч гривень, заплановане на 1 вересня 2020 року, не призведе до істотного підвищення цін, як це було в 2017 році

Про це заявив глава НБУ Кирило Шевченко в інтерв'ю "РБК-Україна", передає "ДС".

"Зараз через загальний низький попит в умовах коронакризи цей ефект на ціни буде істотно меншим, аніж у 2017 році. Рівень заощаджень населення знизився, а підприємства поки зберігають досить песимістичні очікування і не прогнозують зростання продажів", — пояснив він.

За його словами, підвищення мінімалки підтримає внутрішній попит, а відповідно, й економіку на етапі відновлення.

"Є ще один дуже важливий показник, я про нього мимохіть говорив, — коефіцієнт заощаджень населення. Починаючи з 2019 року, і ситуація з коронавірусом дуже прискорила цей процес, ми маємо негативний показник накопичень населення. Це означає, якщо говорити простою мовою, що з доходів люди не відкладають, а навпаки "проїдають" старі накопичення. Тут ми, як Національний банк, як державний орган в спеціальному статусы не можемо ігнорувати цей тренд", — прояснив Шевченко.

Він пояснив, що в НБУ мають намір у разі інфляції згладжувати її монетарними методами.

"Повірте, я за останні два тижні побачив масу досліджень на цю тему, абсолютно різних. Деякі кажуть, що зовсім не має впливу на інфляцію, коли підвищення йде за рахунок фіскальних механізмів. Я з цим не згоден, але таке підвищення не дає істотного прямого ефекту на інфляцію", — резюмував глава НБУ.

    Реклама на dsnews.ua