• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.1
Спецпроєкти

Гончаренко заявив про критичну ситуацію в енергетиці України

В Україні на складах на 310,4 тис. тонн менше вугілля, ніж критично необхідно, а 62 енергоблоки на ТЕС не працюють взагалі

Вугілля
Вугілля / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про цей йдеться у повідомленні народного депутата фракції "Європейська солідарність" Олексія Гончаренка в Telegram, передає "ДС".

"Станом на 10 листопада 2021 року на складах ТЕС і ТЕЦ знаходиться 447,9 тис. тонн вугілля. Це на 310,4 тис тонн нижче гарантованих запасів. За добу запас вугілля на складах ТЕС і ТЕЦ зменшився на 13,8 тис тонн.

На 15 ТЕС експлуатуються 26 з 88 енергоблоків потужністю близько 4,1 тис. МВт. При цьому – 62 енергоблока не працюють. 25 з них – через відсутність палива.

На 4 АЕС експлуатуються 11 з 15 енергоблоків потужністю близько 9,9 тис. МВт, 4 енергоблоки знаходяться на ремонті", — зазначив нардеп, посилаючись на оперативну інформацію.

За словами Гончаренка, ситуація в енергетиці України критична.

"Досі незрозуміло, що планує робити влада, щоб вирішити це вкрай важливе питання", — резюмував політик.

Нагадаємо, 5 листопада міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що у нинішнього опалювальному сезоні Україна максимально залучатиме атомну генерацію до виробництва електроенергії. Це дозволить знизити потребу у вугіллі, постачання якого призупинила Росія.

Як писала "ДС", 4 листопада народний депутат від "Слуги народу", голова Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу Андрій Герус заявив, що Росія зупинила транзит вугілля з Казахстану, що йшов в Україну, а РФ підтвердила зупинку поставок "у зв'язку з попитом на вугілля, що зростає", який використовується для потреб енергетики.

У свою чергу, міністерство індустрії Казахстану спростувало повну зупинку транзиту твердого палива. На думку їхнього представника, перебої пов'язані із "завантаженістю" інфраструктури з російської сторони.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua