• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Госаудіт запропонував ліквідувати Миколаївський торговий порт

Реклама на dsnews.ua

Державна аудиторська служба після перевірки діяльності держпідприємства "Миколаївський морський торговельний порт" за період з 01.03.2018 по 29.02.2020 вирішила рекомендувати ліквідувати дане ДП

Про це йдеться в повідомленні Державної аудиторської служби, передає "ДС".

Так, аудиторська перевірка показала, що незважаючи на наявність прибутку за даними фінансової звітності в дослідженому періоді, а фактично з моменту реорганізації в червні 2013 року, підприємством не перевантажено жодної тонни вантажу, тоді як метою його створення відповідно до Статуту є здійснення господарської діяльності портового оператора на території Миколаївського морського порту.

Виробничі основні засоби підприємства майже повністю передані в платне користування приватним портовим операторам ще в 2013 році терміном до кінця 2029 роки без права розірвання договорів в односторонньому порядку. Під час аудиту встановлено, що з 14 приватних стивідорних компаній, що здійснюють діяльність в Миколаївському морському порту, 13 — працюють на орендованому державному майні. Стан держмайна не перевіряється, в інвентаризацію не було включено держмайно порту загальною вартістю понад 90 млн грн, що становить 75% вартості всього майна підприємства.

Штат ДП в кількості 47 одиниць повністю сформований адміністративно-управлінським і обслуговуючим його потреби персоналом із заробітною платою майже втричі більше середньої заробітної плати по галузі морського транспорту.

Доходи підприємства майже на 100% сформовані за рахунок пасивних надходжень за передане в платне використання державне майно. Тоді як обсяги дебіторської заборгованості орендарів перед ДП за два останні роки зросли в 3,5 рази і досягли 44,13 млн грн. Прибутки ДП неприпустимо низькі, зважаючи на виробничі потужності підприємства.

Витрати фінансових ресурсів підприємства спрямовані виключно на утримання персоналу та створення для нього комфортних умов, тоді як на відновлення обʼєктів портової інфраструктури та основних засобів гроші не направлялися і такі витрати не планувалися. Знос основних засобів підприємства наближається до 100%.

Крім того, аудитом виявлено неефективні і непродуктивні витрати, упущені вигоди на загальну суму майже 127 млн ​​грн.

З огляду на доведене аудитом невиконання ДП статутних завдань, незабезпечення ефективного використання ввіреного державного майна і відсутність перспектив розвитку, державні аудитори дійшли висновку про недоцільність подальшого існування ДП «Миколаївський морський торговельний порт» в якості самостійного субʼєкта господарювання та неефективність витрат на його утримання.

За результатами аудиту Державна аудиторська служба України рекомендувала Міністерству інфраструктури України ініціювати перед Кабміном питання про вилучення ДП «Миколаївський морський торговельний порт» з переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, як таке, що не відповідає критеріям стратегічно важливого обʼєкта. Окрім того, запропоновано розглянути питання доцільності подальшого існування держпідприємства як самостійного субʼєкта господарювання і його ліквідації.

    Реклама на dsnews.ua