• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Гройсман обіцяє карати фармкомпанії, які будуть завищувати ціни на ліки

Реклама на dsnews.ua
Фармацевтичні компанії будуть відповідати за завищення цін на ліки всупереч рішенню уряду про референтном ціноутворення на ліки

Про це ввечері 30 листопада заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, передає "ДС" з посиланням на телеканал "112 Україна".

"Я не буду за ними всіма бігати. Я знайду одну мету, ось хто більш нахабно буде цим займатися, я все зроблю для того, щоб цю мету покарати. Ось будь-яка компанія, яка завозить в Україну ліки, яка буде завищувати ціни, я обов'язково зроблю все залежне від себе, від усієї правоохоронної системи, контрольної системи, щоб довести їм, що так по відношенню до українців вести себе не потрібно. Я думаю, що ми швидко наведемо тут порядок", - підкреслив Гройсман.

За його словами, в результаті учасники фармацевтичного ринку "почнуть грати в штучний дефіцит ліків". Тому, за його словами, він зустрічався з фармацевтами і закликав їх не створювати подібну ситуацію в країні.

Гройсман нагадав, що впровадження системи референтного ціноутворення зробить ціну на ліки такий же, як і в сусідніх країнах.

"Зараз ми зобов'язали, щоб ціна в Україні була як середня ціна в цих п'яти країнах, з якими ми межуємо. Це означає, що буде верхня межа, і вище неї поставити ліки буде неможливо", - сказав прем'єр.

Володимир Гройсман вважає, що таке завищення відбувалося з-за монополії на ввезення ліків і відсутність реальної конкуренції і ринку. "Ті, хто сидять на постачання ліків в Україні, завжди на цьому заробляли величезні кошти, ділилася з владою, влада робила нестерпними умови для ввезення ліків. Наші виробники намагалися виживати в цих умовах, але реального ринку не було", - пояснив глава уряду.

    Реклама на dsnews.ua