• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Імпортні сталеві кріплення можуть подорожчати більш як удвічі

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі може підвищити антидемпінгові мита на імпорт металевих кріплень до 93%, що в п'ять разів перевищує попередній рівень мит (19,75%), встановлений у травні цього року, і в кілька разів — рівень ставки, запропонований ініціатором антидемпінгового розслідування (20-52%) — Дружківським заводом металевих виробів (ДЗМІ)

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві Асоціації «Міжнародне обʼєднання виробників, експортерів та імпортерів кріплень «Фастексім» (далі — Асоціації «Фастексім»), опублікованій на сторінці у Facebook, передає " ДС ".

Такий розмір ставки підготовлений Міністерством економіки за підсумками антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну сталевих кріплень походженням з КНР, з яким категорично не згодні імпортери, вважаючи його необгрунтованим.

У разі ухвалення рішення про підвищення антидемпінгових мит до 93%, такий захід не тільки не приведе до зростання надходжень до бюджету України, а може навпаки знизити їх, оскільки частина поставок продукції перейде в тінь через контрабанду, а ДЗМВ своїм виробництвом ці ніші заповнити не зможе, вважають у Асоціації та називають однією з найбільш ймовірних причин такого кроку спроби підвищити ціни на внутрішньому ринку на відповідну продукцію.

Особливе занепокоєння у зацікавлених сторін викликають потенційні терміни впровадження нових ставок антидемпінгових мит. Як наголошується в заяві Асоціації «Фастексім», на практиці антидемпінгові мита починають діяти через 30 днів після публікації відповідного рішення Міжвідомчої комісії, однак «рішення про тривалість перехідного періоду в кожному окремому випадку ухвалюється самою Комісією». У звʼязку з цим, Асоціація просить врахувати, що поспіх з ухваленням остаточного мита в розмірі 90%, може призвести, по-перше, до його застосування до вже оплачених товарів, що перебувають у дорозі, і відповідно, до збитковості постачальників, тому що звичайні умови поставки не дозволяють без втрат повернути товар. А з іншого — до можливих зловживань з боку митниці щодо затримки митного оформлення товару з метою збільшення фіскального навантаження на постачальників.

За підсумками 2019 року ринок становив до 2 млрд грн., очікуване зростання цін і мито дають переплату близько 60 грн. з кожного жителя країни щорічно в перерахунку на 35 мільйонів населення й навіть без урахування подальшого подорожчання продукції у тих сферах, де вона використовується.

Нагадаємо, що антидемпінгове розслідування імпорту в Україну сталевих кріплень було ініційовано за скаргою ПрАТ «Дружківський завод металевих виробів» — українського монополіста, з часткою ринку кріпильних виробів на рівні 50-60%, який частково контролюється сімʼєю екс-глави податкової міліції Донецької області В. Малікова, згідно з річним звітом товариства, розміщеним на його сайті.

Розвиток заводу і зростання виробництва гальмуються відсутністю власної сировинної бази, залежністю від постачальників металу, зростанням цін на сировину та енергоносії, а також втратою експортного ринку РФ, куди раніше поставлялося до 50% продукції заводу. Наразі основним покупцем продукції заводу є «Укрзалізниця», щодо співробітників якої в останні роки регулярно відкриваються кримінальні виробництва за порушення закону про закупівлі та присвоєння державних коштів у особливо великих розмірах. Передбачений законом термін проведення антидемпінгового розслідування закінчується у грудні, але може бути продовжений до травня 2021 р.

    Реклама на dsnews.ua