• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Інвестори просять Зеленського закликати Геруса до пошуку компромісу по "зеленому" тарифу

Реклама на dsnews.ua
Інвестори, що представляють більшість учасників сектора відновлюваної енергетики (ВДЕ) і вклали в Україну 4 млрд євро, звернулися до президента Володимиру Зеленському з проханням підтримати компромісне рішення за "зеленим" тарифом, досягнення якого перешкоджає комітет ВР з питань енергетик

Відкрите звернення до президента оприлюднено на сайті Європейсько-Українського енергетичного агентства, передає "ДС" з посиланням на "Обозреватель".

"Ми готові розглянути питання про обмеженому зниження діючої ставки "зеленого" тарифу", - йдеться у зверненні, яке підписали близько 30 міжнародних та українських компаній.

Група інвесторів просить президента забезпечити підтримку норм, запропонованих компромісним законопроектом №2543, який передбачає механізм добровільної реструктуризації "зеленого" тарифу.

"Ми вважаємо цей закнопроект збалансованим компромісним рішенням між інвесторами і державою", - йдеться у зверненні.

Інвестори впевнені, що цей законопроект дозволить покращити інвестиційний клімат України.

Досягнення компромісу не може із-за позиції профільного комітету Верховної ради, який очолює Андрій Герус. 13 грудня комітет відмовився підтримати цей проект закону - його підтримали 8 з 17 членів комітету. Проти голосували члени комітету від фракції "Слуга народу" на чолі з А. Герусом.

"Враховуючи важливість сектору ВДЕ для економіки України та для запобігання зміни клімату, ми люб'язно просимо вашої підтримки у забезпеченні стабільного регуляторного середовища сектору ВДЕ, зокрема, шляхом підтримки компромісного рішення, запропонованого у Проекті Закону № 2543. Ми відкриті для діалогу і готові надати Вам всю необхідну додаткову інформацію про нашої спільної позиції", - йдеться у зверненні інвесторів.

Нагадаємо, раніше Міжнародні компанії попередили про ризики багатомільярдних арбітражів проти держави Україна із-за можливого ретроспективного перегляду "зеленого" тарифу.

12 грудня посольства Данії, Норвегії та Швеції звернулися з листом на адресу міністра енергетики та навколишнього середовища Олексія Оржеля та голови комітету Верховної Ради з енергетики та житлово-комунальні послуги Андрія Герус, в якому закликали до знаходження компромісу з інвесторами в питанні "зеленого" тарифу.

    Реклама на dsnews.ua