• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Інвестування в нерухомість на Балі: рекомендації та потенційні ризики

Балі — цікаве місце для інвестицій, оскільки туристичний ринок в цій країні є одним із найпопулярніших напрямків у світі

Реклама на dsnews.ua

Це означає постійний попит на короткострокову оренду житла для туристів. Інвестиція в нерухомість може приносити стабільний дохід від оренди. Під час купівлі будь-якої інвестиційної нерухомості на Балі треба обов'язково звертати увагу на дозвільні документи, які можуть бути далеко не у всіх девелоперів. Важливо, щоб документи дозволяли побудувати саме той проєкт, який вони й намагаються реалізувати.

Дуже багато девелоперів, для яких це перший проєкт, і при цьому немає розуміння, чи девелопер закінчить будівництво цього проєкту в строк чи ні, а отже немає й ніяких гарантій. Зазвичай, якщо йде мова про купівлю, то рекомендуємо проводити Due Diligence — це юридична перевірка документів, що надає більше інформації щодо забудовника, та, можливо, чогось з того, що він сам про себе публічно не говорить. Також варто остерігатися "інфоциганства" та уникати блогерів, які лише хайпують на темі інвестицій, а насправді за ними — "мильна бульбашка".

Отже, і в цій сфері, і локаційно на Балі, дійсно є так звані "інфоцигани", які вдають, що вони забудовники, продають апартаменти на стадії архітектурного ескізу, заганяють трактор на ділянку і на цьому все закінчується — вони просто зникають.

Ще складність полягає у тому, що проєкт реалізується не завжди достатньо якісно з багатьма порушеннями у будівництві. Наприклад, це можуть бути матеріали низької якості, які використовують забудовники, або неправильне використання арматури, чи недотримання норм будівництва. В даному випадку потрібен не один технагляд.

У Ribas Hotels Group є певні вимоги щодо об’єктів, які беруться в керування: це якість будівництва та кількість номерного фонду. Якщо говорити про новий проєкт, який розглядається для партнерства, то його оцінюють за такими критеріями: який це проєкт, його позиціонування, кількість номерного фонду. Щодо економ сегменту, був досвід, коли звертався девелопер, який будує 32 апартаменти в цьому ж економ сегменті, однак такий підхід не цікавить компанію, оскільки все робиться з дуже економічних матеріалів, ніякої зносостійкості немає. Для нормальної операційної діяльності 30 апартаментів економ класу недостатньо, оскільки в економ класі немає ресторану, бару та інших необхідних умов для комфортного перебування. Операційна дохідність буде дуже низькою. Саме тому розпочинається аналіз девелопера: які проєкт він раніше будував, якість будівництва, позиціонування, наявність усіх необхідних дозвільних документів — і тільки після цього приймаємо рішення про співпрацю. Нещодавно розпочато співпрацю з компанією Vertical Indonesia, яка реалізувала на Балі вже 40 об’єктів та має досвід роботи 16 років. 

"Ribas Hotels Group, як міжнародний оператор готелів та керуюча компанія, здійснює розширення своєї діяльності по всьому світу, включаючи проєкти в Європі, Азії та на Балі. Тому, в контексті переваг співпраці, для девелопера це означає співпрацю з відповідною керуючою компанією, яка забезпечить ефективне управління його апартаментами. Це додає додаткової цінності при реалізації їхньої нерухомості, оскільки локальні управляючі компанії зазвичай обмежені географічно.

Реклама на dsnews.ua

Крім того, компанія розробляє фінансові моделі та калькулятори окупності, які девелопер може використовувати для здійснення продажів. PR-заходи та спільні ініціативи, такі як вебінари, статті та різноманітні активності, сприяють підвищенню впізнаваності бренду.

Далі найближчим кроком є підвищення впізнаваності самого девелопера, що робить його ще привабливішим для інвесторів та допомагає розширити його ринкову присутність.

Крім того, Ribas Hotels Group, як керуюча компанія, має партнерську компанію Ribas Invest, яка додатково займається продажем апартаментів девелопера. Це надає ще один канал продажу й має значний вплив на рішення девелопера, оскільки саме Ribas Invest може забезпечити йому значний обсяг продажів", — зазначає Ксенія Дронга, керівниця компанії Ribas Hotels Group на Балі.

Наприклад, з компанією Vertikal Indonesia ведеться будівництво двох проєктів. Один з них — Just Residence з 80 апартаментами, а інший — Karma Residence з 122 апартаментами. Початкова ціна стартуватиме від 3000 доларів. Це дійсно привабливі місця, що знаходяться на Букіті. Один з них знаходиться в семи-п'яти хвилинах від найпопулярнішого пляжу Меласті на Букіті. Загалом, Букіт стає все більш популярним, набираючи обертів. Наразі це друге найбільш популярне місце на Балі після Чангу, тому багато девелоперів розпочинають тут будівництво. Також варто відзначити, що у Vertikal Indonesia наразі є два проєкти на Букіті, які будуть масштабуватися, і ще один великий проєкт у планах.

Напишіть слово "Карма" і отримайте консультацію експерта з нерухомості. Допоможемо уникнути помилок, яких припускаються інвестори не знайомі з ринком нерухомості Балі.

    Реклама на dsnews.ua