• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Кабмін передав акції "Донецькоблгазу" під контроль НАК "Нафтогаз"

Кабінет міністрів передав 49,9% акцій ПАТ "Донецькоблгаз", які були раніше арештовані за рішенням Шевченківського районного суду Києва, в управління НАК "Нафтогаз України"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Служби безпеки України, яка й ініціювала арешт пакету акцій "Донецькоблгазу", передає "ДС".

Кабмін ухвалив дане рішення з метою "запобігти ризику виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру" в регіоні. Оскільки, як зазначають в уряді, існує ризик, що "не буде забезпечено безаварійну експлуатацію газорозподільних систем як обʼєктів підвищеної небезпеки".

Відзначається, що спецслужба продовжує документувати протиправні дії посадових осіб "Донецькоблгазу", які призвели до відключення 58 котелень обласного комунального підприємства в зоні ООС.

Як повідомляла "ДС", Рада національної безпеки і оборони на засіданні 19 березня запровадила санкції проти акціонерів "Донецькоблгазу". Обмежувальні заходи введені проти двох компаній з Гонконгу, які володіють 49,9% компанії.

Крім того, Головне слідче управління Служби безпеки України здійснює досудове розслідування щодо незаконних дій посадових осіб ПАТ «Донецькоблгаз», спрямованих на пошкодження обʼєктів, що мають важливе господарське і оборонне значення. Дії підозрюваних кваліфікуються по ст. 113 (диверсія) Кримінального кодексу України.

За матеріалами СБУ, Шевченківським районним судом Києва накладено арешт на 49,99% акцій ПАТ «Донецькоблгаз». Частка належить компаніям з реєстрацією в офшорних юрисдикціях. Акції контролюються громадянкою України, яка в 2014 році залишила країну і переховується в РФ.

Також судом прийнято рішення про передачу заарештованих акцій ПАТ «Донецькоблгаз» до НАК «Нафтогаз України».

14 квітня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, анулювала ліцензію "Донецькоблгазу" на здійснення господарської діяльності.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua