• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Кабмін встановив компенсації в разі смерті або інвалідності від COVID-вакцини: названо суми

Кабінет міністрів встановив компенсації у разі смерті або отримання інвалідності через вакцинацію від COVID-19

Компенсація
Компенсація
Реклама на dsnews.ua

Відповідну постанову Кабінету міністрів від 31 березня 2021 року №371 опубліковано на Урядовому порталі, передає "ДС".

Згідно з документом, у разі смерті особи через вакцинацію від COVID-19 держава зобовʼязана виплатити членам родини, батькам або утриманцям померлого виплату, що складає 750 прожиткових мінімумів для працездатних людей станом на 1 січня 2021 року. Таким чином, виплата складатиме понад 1,7 млн грн.

Водночас, у разі отримання інвалідності також передбачені виплати. Так, для осіб з інвалідністю І групи виплата складатиме 400 прожиткових мінімумів або 908 тис. грн; для осіб з інвалідністю ІІ групи — 350 прожиткових мінімумів або 794,5 тис. грн; для осіб з інвалідністю ІІІ групи — 300 прожиткових мінімумів або 681 тис. грн.

Зазначається, що причинний звʼязок інвалідності з ускладненнями, що виникли після вакцинації, будуть встановлювати на основі протоколу розслідування, що подається групою оперативного реагування на несприятливі події після імунізації.

Нагадаємо, через кілька днів після вакцинації від коронавірусу помер 42-річний колишній перший заступник голови Вінницької ОДА Олександр Крученюк.

16 квітня на Львівщині помер чоловік, вакцинований напередодні препаратом проти COVID-19 Covishield.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua