• USD 36.7
  • EUR 39.5
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Китай став активніше купувати російську нафту

Імпорт Китаю сирої нафти з Росії зріс на 55% порівняно з попереднім роком до рекордного рівня у травні, витіснивши Саудівську Аравію як головного постачальника

РФ вийшла на перше місце з постачання сирої нафти до Китаю
РФ вийшла на перше місце з постачання сирої нафти до Китаю / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на дані Головного митного управління Китаю, передає "ДС".

Як зазначається, імпорт російської нафти, включно з поставками нафтопроводом Східний Сибір — Тихий океан та морськими перевезеннями з європейських і далекосхідних портів Росії, склав майже 8,42 млн. тонн. Це відповідає приблизно 1,98 млн барелів на добу — та на 25% більше, ніж у квітні.

Другим за величиною постачальником залишається Саудівська Аравія: обсяги у травні зросли на 9% у порівнянні з минулим роком і склали 7,82 млн тонн, або 1,84 млн барелів на добу. Це менше з квітневих 2,17 млн барелів на добу.

"Ці дані показують, що Москва може знайти знайти покупців на свою нафту, незважаючи на західні санкції, хоча їй доводиться знижувати ціни. І хоча загальний попит на сиру нафту в Китаї був обмежений через COVID та уповільнення економіки, провідні імпортери, включно з нафтопереробним гігантом Sinopec і трейдером Zhenhua Oil, активізували закупівлю дешевшої російської нафти на додаток до поставок з Ірану та Венесуели", — зазначає агентство.

Як писала "ДС", Росія отримала від експорту викопних енергоносіїв дохід у розмірі 93 млрд євро за перші 100 днів війни проти України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua