• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Коломойський відреагував на звинувачення Мінюсту США

Реклама на dsnews.ua

Український олігарх Ігор Коломойський заперечує звинувачення Міністерства юстиції США у відмиванні коштів ПриватБанку в Сполучених Штатах

Про це Коломойський заявив сьогодні у коментарі сайту LB.ua, інформує "ДС".

"Усі інвестиції у Сполучених Штатах Америки були зроблені з власних коштів, отриманих у 2007-2008 роках за угодою з компанією "Євраз", і з доходів інших бізнесів, що зберігалися у ПриватБанку", — заявив Коломойський.

Усі інші звинувачення Мін’юсту США він також категорично відкинув.

Відомо, що незадовго до кризи 2008 року "Приват" продав більшу частину металургійних активів групі "Євраз" Романа Абрамовича. Базовим для групи Ігоря Коломойського залишився феросплавний бізнес, нагадує видання.

Окрім цього колишній генеральний прокурор України Руслан Рябошапка підтвердив факт співпраці з Федеральним бюро розслідувань США.

"Але предмет і зміст зустрічей розкрити не можу", — сказав він.

Як писала "ДС", Сполучені Штати подали два цивільні позови про конфіскацію майна в окружний суд Південного округу Флориди, стверджуючи, що комерційна нерухомість у Луїсвіллі (Кентуккі) і Далласі (Техас) придбана з використанням коштів, які було незаконно привласнені із ПриватБанку. Тому, зазначає Мінʼюст, майно підлягає конфіскації на підставі федерального законодавства про відмивання грошей.

"У позовах стверджується, що Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, які володіли ПриватБанком, одним з найбільших банків України, обманним шляхом привласнили кошти банку на мільярди доларів. Обидва отримували шахрайські позики і кредитні лінії приблизно з 2008 по 2016 рік, коли схема була розкрита, а банк був націоналізований Національним банком України", — йдеться у заяві американського міністерства.

Раніше видання The Washigton Post повідомило, що міністерство юстиції США звинуватило українського олігарха Ігоря Коломойського у розкраданні мільярдів доларів з ПриватБанку, а також у використанні величезної кількості компаній для відмивання цих грошей у Сполучених Штатах. У справі також фігурує партнер Коломойського і колишній співвласник ПриватБанку Геннадій Боголюбов. Зазначається, що понад рік федеральні агенти відстежували мільйони доларів, які були відправлені в США від компаній, що належать Коломойському та Боголюбову, для купівлі обʼєктів нерухомості, в тому числі чотирьох хмарочосів у центрі Клівленда (штат Огайо), в період приблизно з 2008 року та наступних пʼяти років.

Нагадаємо, 4 серпня співробітники ФБР США влаштували обшук в офісі рієлторської компанії в центрі Клівленда, яка пов’язана з Ігорем Коломойським. Український олігарх є акціонером компанії Optima, яка володіє нерухомістю в Клівленді (штат Огайо). Він та його партнери з компанії Optima Management є найбільшими гравцями на місцевому ринку офісної нерухомості. За даними видання Miami Herald, на скупку тутешніх активів Optima витратила близько $250 млн. Партнери Коломойського з інвестицій в США — це Мордехай Корф (Мотті) та Урі Лейбер, вихідці з єврейської громади штату Флорида.

    Реклама на dsnews.ua