• USD 40.4
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Конфлікт між Argentem Creek Partners та GNT Group за зерновий термінал в Одесі перетворився в історію з ознаками корупції, – ЗМІ

Конфлікт між іноземним кредитором Argentem Creek Partners та українським холдингом GNT Group за морський зерновий термінал в Одесі перетворився в історію з ознаками топ-корупції

Реклама на dsnews.ua

Про це пише видання "Бізнес Цензор", передає "ДС".

Журналісти звертають увагу, що у листопаді 2022 року у Відні, за декілька тижнів до того, як АСР почала примусове стягнення з GNT Group, з кредиторами зустрівся голова Наглядової ради UkraineInvest та народний депутат від "Слуги народу" Давид Арахамія.

У коментарі "Українській правді" він повідомив, що зустрічався з іноземцями в якості голови наглядової ради UkraineInvest. Крім того, Арахамія відвідав офіс DF Group у Відні, де мав зустріч із Дмитром Фірташем та його менеджером.

"Обговорювалися питання щодо перспектив відкриття зернового коридору для збереження портів Миколаївської області, в якій DF Group володіє портом Ніка-Тера", – розповів депутат.

Водночас, в офісі UkraineInvest про контакти Арахамії з ACP у статусі голови його наглядової ради нічого невідомо. Про це йдеться у офіційній відповіді на запит видання Hubs.

Крім того, Hubs пише, що під час згаданої поїздки у Відень Арахамія обговорював з представниками з DF Group можливість передачі компанією Argentem стивідорного активу GNT Group під контроль портового бізнесу Фірташа (в його групу входить миколаївський порт "Ніка-Тера").

"Сама по собі така пропозиція може свідчити про корупційну змову та умисел з боку американської компанії", – роблять висновок журналісти.

Звертає "Бізнес Цензор" увагу й на зв’язки в українській владі, які мають адвокати ACP з юридичної компанії Hillmont Partners.

У 2019 році спонсорами партії "Слуга народу" виступили партнери Hillmont Partners Сергій Кальченко та Сергій Нижний (покійний).

Сергій Кальченко був обраний народним депутатом від "Слуга народу" під номером 24, а восени 2019 року розглядався як можливий голова ЦВК.

Ще одним співзасновником юркомпанії був Вадим Галайчук, який став народним депутатом від "Слуги народу" під №44. У 2021 році він став заступником голови Політичної ради "Слуги народу". А політраду тоді очолив якраз Арахамія.

Адміністративний важіль у цьому конфлікті журналісти побачили і з боку міністра юстиції Дениса Малюськи. Про це написало УНН.

Зокрема, у березні міністр за скаргою Ігоря Кулака, який був призначений кредиторами новим директором однієї із компаній GNT Group – "Олімпекс Купе Інтернейшнл", одноосібно, без розгляду скарги Колегією при Офісі протидії рейдерству, прийняв рішення на користь AСР.

Корупційні дії у справі АСР та GNT Group, на думку журналістів, сприяють рейдерському захопленню компаній холдингу, про що неодноразово наголошували його власники. 

GNT Group взяла кредит у Argentem Creek Partners на суму $75 млн 2019 році під заставу корпоративних прав компанії, вартість яких в рази перевищувала цей кредит. Через війну з Росією їх погашення було ускладнено. Але з початком роботи "зернового коридору" з’явились можливості розрахунків по кредитам. GNT Group неодноразово заявляла про свою готовність погасити заборгованість будь-яким цивілізованим способом. Кредитор категорично відмовляється йти на переговори з GNT Group. Натомість ACP ініціював примусове стягнення боргу з елементами рейдерського захоплення компанії.

Для недопущення блокування роботи зернового терміналу GNT Group оскаржує в судах наявні на сьогодні незаконні рішення реєстраторів та судів, які ініційовані ACP.

    Реклама на dsnews.ua