• USD 27.4
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Корпорація АТБ лідирує за масштабами інвестицій в економіку України в своєму секторі і в масштабах країни, — ЗМІ

Корпорація АТБ — найбільший внутрішній інвестор української економіки та в своїй галузі

Реклама на dsnews.ua

Про це пишуть ЗМІ, які проаналізували розвиток великих мережевих операторів роздрібної торгівлі, а також внесок індустрії торгівлі в зростання ВВП України і наповнення бюджету країни.

"Зростає роль організованого рітейлу в якості донора державного бюджету. Наприклад, АТБ при зростанні обороту на 18,2% збільшила сплату податків на 26% — цей показник досяг рекордних 15,8 млрд грн", — пишуть журналісти, а разом з тим відзначають зростаючу роль галузі та окремих її учасників в економічному зростанні України та розширенні зайнятості.

Як приклад автори дослідження наводять показники лідера галузі — мережа з майже 1300 магазинів національного масштабу АТБ, що спеціалізується на торгівлі харчовими продуктиам і товарами повсякденного вжитку: завдяки розширенню мережі до 70 тисячам співробітників корпорації АТБ і її торгової мережі приєдналися ще 5,5 тисячі українців, для яких з'явилися нові робочі місця; при зростанні обороту на 18,2% АТБ в 2020 році збільшила сплату податків на 26% до рекордних 15,8 млрд грн. Як відзначають журналісти, ці дані свідчать про зростаючу роль організованого рітейлу в якості одного з ключових донорів держбюджету України, поповнює його на мільярди гривень. Крім цього, знаходимо мережу АТБ разом з "Сільпо" і "Епіцентр" серед найбільших донорів національної кампанії з протидії епідемії COVID-19 і зміцненню матеріальної бази української медичної системи.

Експерти, опитані редакцією, відзначають зростаючу роль сектора організованої мережевої торгівлі у формуванні українського ВВП.

"За даними Держстату, оборот роздрібної торгівлі (в реальному вимірі) в 2020 році виріс на 10,7% в порівнянні з 2019 роком, склавши 1211 млрд грн. За нашими оцінками, частина валової доданої вартості роздрібної торгівлі в загальному ВВП країни зросла до максимального рівня за останні 4 роки — 4,6% ", — розповів про роль галузі для економічного зростання в Україні Сергій Ніколайчук, голова департаменту макроекономічних досліджень групи ICU.

"Роздрібна торгівля зростає швидше інфляції. Зокрема, роздрібний товарообіг харчовими продуктами виріс на 22,4% в 2018 році в порівнянні з 2017 роком і додатково на 29,7% в 2019 році, досягнувши 295 млрд грн. У 2020-му зростання тривав і за кількістю нових об'єктів фуд-рітейлу став рекордним: відкрилося 912 магазинів в порівнянні з 697 в 2019 році. Тенденція зростання ринку буде збережуться ", — коментує динаміку галузі Дмитро Ануфрієв, партнер, керівник департаменту корпоративних фінансів Deloitte в Україні.

Разом з тим журналісти проаналізували інвестиційну активність в галузі, і виявилося, що АТБ — найбільший внутрішній національний інвестор в своєму бізнес-сегменті, але разом з тим — найбільший інвестор національного масштабу в Україні: "Вкладення корпорації АТБ в розвиток своєї інфраструктури протягом двох років складуть майже мільярд доларів США — це забезпечить завантаження і діяльність компаній-підрядників, замовників і клієнтів, що також позитивно позначиться на загальному стані економіки і зайнятості в Україні ", — зазначають журналісти важливу роль внутрішніх інвесторів на тлі відтоку з України грошей іноземного бізнесу.

Як повідомила корпорація АТБ, в 2020 році в розвиток мережі її магазинів було інвестовано близько 10 млрд грн. "У 2021 році вирішено реалізувати широкий пакет інвестицій в свій розвиток і розширення мережі на суму близько 12 млрд грн., — розповів гендиректор корпорації АТБ Борис Марков. — Крім подальшого розвитку мережі, наші інвестиції дозволять забезпечити роботою підрядників і виробників, а також надалі динамічно створювати тисячі нових робочих місць як в самій корпорації, так і для підприємств-суміжників. Внутрішні інвестиції найбільших українських компаній — це сьогодні ключовий фактор підтримки зростання економіки України і добробуту українців ".

    Реклама на dsnews.ua