• USD 28.4
  • EUR 33.5
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

Кредитування малих та середніх підприємств стає доступнішим завдяки спільній програмі уряду Німеччини та ЄС

У 2017-ому році Фонд розвитку підприємництва, заснований на базі Німецько-Українського Фонду, розпочав програму з фінансування інвестиційних проєктів українських підприємств. Серед переваг програми – унікальна на ринку процентна ставка, можливість відтермінування виплат та покриття валютних ризиків

Реклама на dsnews.ua

Детальніше про цілі програми, її засновників, а також умови участі – читайте у матеріалі.

Що це за програма? І яка її мета?

Програма з фінансування інвестиційних проєктів малих та середніх підприємств була створена для розвитку діяльності підприємств за пріоритетними напрямками. Завдяки перевагам кредитування в межах програми малі та середні підприємства на території України отримають більше можливостей для фінансування виробництва, розвитку сільського господарства, готельно-ресторанного бізнесу, проєктів з енергоефективності тощо.

Хто реалізовує?

Програму реалізовує Фонд розвитку підприємництва (ФРП), створений на базі Німецько-Українського Фонду. Донорами програми з підтримки фінансування МСП є Уряд Німеччини, що надав 10 млн євро позики через Німецький банк розвитку KfW, а також на реалізацію програми була надана фінансова допомога від Європейського Союзу у розмірі 5 млн євро в рамках ініціативи EU4Business. Ці кошти були виділені задля страхування валютних ризиків, аби українські підприємці змогли отримувати доступні та довгострокові кредити у гривні.

Які Установи-партнери надають кредити?

До реалізації програми було залучено декілька Установ-партнерів, які надають доступні кредити на інвестиційні проєкти МСП. Зокрема, банками-партнерами стали ПроКредитбанк, Укргазбанк, Кредобанк, Банк Львів та Кредитвестбанк.

Реклама на dsnews.ua

Якими є умови кредитування?

Кредитування у рамках програми має декілька суттєвих переваг. Термін кредитування може сягати 5 років, а максимальний розмір кредиту становить 250 000 євро у гривневому еквіваленті. При цьому участь власними коштами складає від 20%. Погашення кредитних відсотків відбувається щомісячно, проте програмою передбачена можливість відтермінування по сплаті основного боргу на термін до 9 місяців.

Процентна ставка для МСП обмежена на рівні UIRD (3 місяці) *1,1, що станом на сьогодні складає близько 10% річних. Однак в рамках програми цей відсоток може зменшитись завдяки співпраці Фонду розвитку підприємництва із місцевими органами влади. Так, за рахунок місцевих бюджетів органи влади можуть надати компенсацію у розмірі 50% від процентної ставки. Таким чином, ставка у розмірі 10% річних може зменшитись удвічі – до 5%, що, безперечно, є доступнішим для МСП.

Що таке інвестиційний проєкт?

Під інвестиційними проєктами маються на увазі середньо- та довгострокові заходи (тривалість – більше року), пов’язані із закупівлею, покращенням або реконструкцією основних засобів МСП. Тобто це може бути придбання у кредит сільськогосподарської̈ техніки, обладнання і транспортних засобів, монтаж, будівництво чи реконструкція приміщень, введення їх в експлуатацію тощо.

Як взяти участь у програмі?

Щоб взяти участь у програмі, варто звернутися до головного офісу будь-кого з банків-партнерів, що беруть участь у програмі, або до найближчого офісу банку-партнера у вашому регіоні. Перелік адрес офісів установ можна знайти на їхніх офіційних інтернет-сторінках. Фахівці нададуть повну консультацію щодо формату та змісту документів, які необхідно заповнити і подати для отримання кредитних коштів.

Рішення щодо можливості надання кредиту приймає банк-партнер.

Хто може брати участь і які вимоги до підприємця?

Перевагами програми можуть бути фізичні особи-підприємці, малі та середні підприємства. Окрім того, щоб брати участь у програмі, МСП слід відповідати таким критеріям: бути зареєстрованим на території України (за виключенням тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя); мати стабільний фінансовий стан та вести реально господарську діяльність щонайменше 1 рік; не мати простроченої заборгованості за кредитами; не мати негативної кредитної історії впродовж останніх 12 місяців; не бути частиною великих корпорацій, груп компаній, не мати фінансово-економічної залежності та стосунків з великим бізнесом, тощо.

Чи будь-яка сфера МСП може брати участь у програмі?

Отримати фінансування на розвиток власного проєкту можуть МСП, які здійснюють діяльність у сфері сільського господарства; переробної промисловості; готельно-ресторанного бізнесу; або планують реалізацію проектів в сфері енергозбереження.

Де я можу дізнатись більше?

Детальнішу інформацію про програму та всі умови для потенційних учасників-підприємців можна дізнатись на офіційному сайті Фонду розвитку підприємництва.

    Реклама на dsnews.ua