• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Кубраков про нові тарифи на вантажоперевезення УЗ: рішення прийматимуть після громадських обговорень

Запропонований нещодавно Міністерством інфраструктури план зі зміни коефіцієнтів, які визначають тарифи на перевезення вантажів залізничною мережею, залучить до бюджету Укрзалізниці рекордні суми

Олександр Кубраков
Олександр Кубраков
Реклама на dsnews.ua

При цьому Мінінфраструктури залучить громадськість до публічного обговорення принципів нової тарифної політики, заявив глава міністерства Олександр Кубраков у коментарі "Mintrans".

Згідно з пропозицією Міністерства, планується збільшити тарифи на перевезення групи вантажів першого тарифного класу на 8% з 1 вересня 2021 року, а з 1 січня 2022 року збільшити їх ще на 20,4%. Також пропонується збільшити тарифи на перевезення вантажів другого тарифного класу на 8% з 1 вересня 2021 року і ще на 6,5% з 1 січня 2022 року.

Цей план дозволить УЗ залучити додатково 2 млрд грн в цьому і рекордні 10 млрд грн в наступному році, зазначив Кубраков.

"Це рекордне збільшення тарифів. Вперше мова йде не про індексацію тарифів, а про зближення класів", — додав він.

При цьому представники галузевої громадськості, зокрема аграрії, наполягають на ще більшій уніфікації тарифів. Тому остаточне рішення про ставки тарифів буде прийнято за підсумками громадського обговорення, підкреслив міністр.

"Сьогодні ми отримали перші листи від громадськості, які наполягають на ще більшій уніфікації та беззбитковості перевезень вантажів, що дозволить залучати щорічно до 18-20 млрд грн. Ми чуємо аграріїв і розуміємо, що основний обсяг вантажоперевезень — це руда і вугілля. Виходячи з цього ми і будемо вибудовувати нову тарифну політику", — сказав Кубраков, додавши, що остаточне рішення про ставки тарифів буде прийнято за результатами громадського обговорення.

    Реклама на dsnews.ua