• USD 29.3
  • EUR 30.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Кубраков: Основним ресурсом для відбудови інфраструктури можуть стати арештовані активи РФ

Основним джерелом коштів, необхідних для відбудови пошкодженої внаслідок воєнних дій інфраструктури України, мають стати арештовані активи Росії, сума яких складає близько 100 млрд доларів

Олександр Кубраков
Олександр Кубраков
Реклама на dsnews.ua

Таку думку в ефірі програми "Факти ICTV" висловив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, передає "ДС".

"Якщо говорити про відбудову держави, а саме про цифру у 100 млрд доларів (за підрахунками експертів це сума збитків, завданих Росією інфраструктурі України, — "ДС") , ми розуміємо, що самостійно Україна на сьогоднішній день таке фінансування собі не може дозволити", — сказав він.

Тому, за його словами, є два основні джерела для відбудови. Перше джерело — це арештовані активи Російської Федерації, які зараз є по всьому світу.

"Ми бачимо цю статистику – в одній країні 20 мільярдів заарештовано, в іншій – 30, десь – 8, 10, 12… Це і має бути основне джерело", — сказав Кубраков, зауваживши, що якщо говорити про загальну суму, на яку заарештовані ці активи, то вона приблизно відповідає сумі збитків, які нанесла війна Україні.

Другим джерелом фінансування, переконаний Кубраков, стане так званий recovery-план України, який наразі обговорюється на рівні Єврокомісії, на рівні Великої Британії, США та Канади.

"Він так само дозволить все це профінансувати", — сказав міністр.

Нагадаємо, раніше заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко повідомив, що українські аналітичні центри, міжнародні аудиторські компанії, парламентські комітети та міністерства спільно з президентом працюють над планом післявоєнного відновлення та розвитку країни.

    Реклама на dsnews.ua