• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Придбати землю хоче кожен четвертий українець, — опитування

26% українців готові придбати землю сільськогогосподарського призначення після відкриття земельного ринку з 1 липня. 68% висловилися проти такої можливості

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото
Реклама на dsnews.ua

Про результати соціологічного опитування, проведеного у рамках дослідження Українського інституту майбутнього (UIF) за сприяння «Нью Імідж Маркетинг Груп», політолог виконавчий директор Інституту Вадим Денисенко повідомив на прессконференції 24 лютого, передає "ДС".

Так, Денисенко розповів, що респоденти відповіли на питання "Чи хотіли б ви придбати землю сільськогосподарського призначення?".

"Так. Ствердно відповідають 26%. "Ні" говорять 68%. І "важко відповісти" говорять 6%. Тобто кожен четвертий українець так чи інакше задумується над тим, щоб купити землю сільськогосподарського призначення. В принципі, як на мене, при тій інформаційній кампанії, яка зараз ведеться, а точніше не ведеться ніякої, окрім негативної — дуже дивно, що так багато людей готові "повернутися до землі" і готові купувати землю", — зазначив політолог.

Нагадаємо, за результатами даного соцопитування, 59% українців в жодному разі не готові продавати власний пай після того, як буде відкрито ринок землі, 22% готові подумати про продаж, але не готові поспішати", 10% — відповіли, що все залежить від ціни і лише 3% — готові продати без коливань.

Зокрема, законом передбачено, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть купувати лише громадяни України. З 1 січня 2024 таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 000 гектарів землі. Заборонено також продаж державних та комунальних земель. Згідно з законом, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, буде вирішуватися на референдумі.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua