• USD 41.4
  • EUR 45.3
  • GBP 53.8
Спецпроєкти

Лікувати і зігріти. Як Acino допомагає постраждалим від війни

Acino співпрацює з МОЗ України, лікарнями, благодійними фондами та громадськими об’єднаннями заради допомоги українцям і державі

Фармацевтичний завод Acino
Фармацевтичний завод Acino працює у повному циклі виробництва
Реклама на dsnews.ua

Фармацевтичний завод міжнародної групи компаній Acino працює у повному циклі виробництва, забезпечуючи українцям безперебійний доступ до життєво необхідних лікарських засобів. У перші місяці війни вона забезпечувала поставки ліків "з коліс" на склади дистриб’юторів, попри ускладнену логістику. Станом на сьогодні це вже понад 17,5 млн упаковок лікарських засобів. Додатково компанія організувала поставки найзатребуваніших ліків зі своїх складів у Швейцарії.

"Фармацевтичний сектор — одна з найважливіших складових галузі охорони здоров'я України. Стабільна діяльність, розвиток та конкурентоспроможність гравців фармацевтичного ринку, особливо за часів війни, не тільки полегшують українцям доступ до необхідних ліків, а й є запорукою розвитку галузі в цілому. Acino не планує відхилятися від своєї стратегії розвитку. В нас багато планів на повоєнний час. Сьогодні ми ТОП-3 компанія на вітчизняному фармринку. Продукція нашого заводу "Фарма Старт" задовольняє попит у ліках не тільки українців, а й семи інших країн: Азербайджану, Вірменії, Грузії, Молдови, Казахстану, Узбекистану та Кувейту, куди ми відправляємо на експорт. Ми продовжуватимемо інвестувати у модернізацію заводу в Києві. За останні 7 років інвестиції у завод склали понад $30 млн. Вже цьогоріч ми пришвидшили розробку власних препаратів на базі нашого R&D Центру. Та розвиваємо нові стратегічні партнерства зі світовими фармацевтичними компаніями, зокрема і з групи Big Pharma", — зазначає генеральний директор Acino в Україні, голова Наглядової ради "Фарма Старт", регіональний директор Acino в країнах СНД Євген Заїка. У воєнний час особливо актуальними стали корпоративні програми соціальної відповідальності.

Гуманітарна і матеріальна допомога

З моменту появи на ринку, 1 жовтня 2015 р., Acino надає гуманітарну допомогу медикаментами власного продуктового портфелю вітчизняним медичним закладам. А також підтримує низку благодійних проєктів та веде власні соціальні ініціативи. Щорічно це десятки мільйонів гривень на підтримку пацієнтів, розвиток медичної освіти, відбудову лікарень тощо.

Від початку війни Acino в Україні спрямувала на гуманітарні цілі вже понад 65 млн грн. Компанія відвантажила понад 200 тис. упаковок лікарських засобів, що використовуються у неврології, психіатрії, кардіології, терапії та ендокринології, на суму понад 57 млн грн. Цю допомогу отримали тисячі громадян через понад 230 лікарень, військових шпиталів, громадських організацій та благодійних фондів країни.

Ще 2 млн грн спрямували ЗСУ та 4 млн грн — на забезпечення гуманітарних й медичних потреб Міністерства охорони здоров'я України в межах глобальної ініціативи Президента України UNITED24.

Реклама на dsnews.ua

Крім того, Acino виділила благодійному фонду "Нестримні" 2 млн грн на придбання чотирьох автівок для транспортування гуманітарної допомоги, переміщення та евакуації співвітчизників із зон активних бойових дій і окупованих територій, та 10 генераторів для забезпечення електроенергією тих, хто цього потребує..

Компанія стала партнером проєкту Благодійного фонду Реконструкції та розвитку України щодо забезпечення прифронтової зони та зруйнованих лікарень в областях надсучасними мобільними шпиталями для надання невідкладної допомоги пораненим. Компанія передала у пілотний медичний комплекс на колесах лікарські засоби на суму 150 тис. грн. Загалом заплановані 52 таких шпиталі.

Підтримка команди і робочі місця

З моменту повномасштабного російського вторгнення HR-стратегія Acino була сфокусована на убезпечення команди та створення умов для безперервності бізнесу. Передусім ішлося про порятунок та підтримка співробітників і їхніх сімей, що опинилися у гарячих точках. Загалом за час війни компанія вже направила понад 50 млн грн на заходи з підтримки працівників.

Компанія забезпечила вчасну виплату заробітної плати у повному обсязі, надання прихистку переміщеним співробітникам з родинами в межах країни та закордоном, релокацію у більш безпечні регіони, одноразову фінансову підтримку постраждалим від окупації та запровадила онлайн- і офлайн-режим для різних категорій працівників.

Усі співробітники забезпечені медичним страхуванням, страхуванням життя, зокрема від критичних захворювань. Проведено щеплення від грипу та Covid-19, а також швидкий скринінг стану здоров’я у межах корпоративної кампанії "День донора". Організовано дитячий садок для дітей працівників у Києві.

Щоб допомоги пережити блекаут, компанія виділила одноразову фінансову допомогу працівникам на придбання опалювальних приладів, теплого одягу, акумуляторів та різноманітних портативних зарядних пристроїв, що збережуть тепло та забезпечать електроенергією. Також виплачується зарплатня 16 співробітникам, які боронять Батьківщину у лавах ЗСУ з метою підтримки їхніх родин.

Для підтримки морального духу команди Acino посилила внутрішню комунікацію та мотиваційні заходи. До останніх увійшли зустрічі з керівництвом, заохочувальні премії, запуск проєкту "Acino разом" з надання психологічної підтримки та флешмоби єднання на підтримку одне одного. Додатково компанія залучила відкритий збір коштів на незалежній швейцарській фандрайзинговій платформі Crowdify. З 1 квітня 2022 — по 24 травня 2022 р. зібрали понад 56 тис. євро, які були розподілені між 10 співробітниками, у яких повністю знищене або непридатне для життя житло.

Завдяки цим заходам та особистісно-орієнтованим практикам компанії організаційна структура Acino в Україні з початку війни не зазнала змін, усі робочі місця збережені. І на сьогодні штат налічує 840 фахівців, які глибоко залучені в процеси.

Також працівники займають проактивну позицію у межах волонтерського руху та надають необхідну допомогу населенню. Зокрема, у жовтні працівники у Києві здали 32 л крові на підтримку пацієнтів Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова.

    Реклама на dsnews.ua