• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Людмила Севрюк: Ми завжди прагнули побудувати мережу, яка буде номер один в країні

Директор «Брокард-Україна» про секрети успіху компанії, чесність, клієнтів, роботу в нових реаліях і стрімке зростання онлайн-продажів

Реклама на dsnews.ua

- Людмила, вам вдалося, почавши з одного магазину, побудувати всеукраїнську мережу. У чому секрет успіху мережі BROCARD?

- Компанія почала працювати в 1990-і, час величезних можливостей і абсолютно порожнього ринку. Доходи населення були невисокими, культура споживання селективної парфумерії та косметики була відсутня. Тим не менш, обставини нам сприяли, і в 1998-2000 роках ми відкрили кілька магазинів BROCARD в центрі Києва, Одеси, Харкова, Дніпра, Миколаєва, Запоріжжя та інших міст.

У 2002 році в Києві було відкрито "Глобус", і в ньому наш магазин площею майже 500 кв. м з вільним доступом до товару і тестерів. Це було дуже незвично, яскраво, сміливо і приголомшливо красиво. Величезний вхід, яскраве освітлення, музика, привітні консультанти, чарівні аромати - все було незвично і відразу ж сподобалося клієнтам. Психологічний бар'єр, що заважав багатьом зайти в дорогий магазин, був зруйнований. А далі - щоденна праця, відкриття нових магазинів, формування мультибрендового портфоліо, вивчення потреб клієнтів, створення навчального центру для персоналу і побудова першокласного сервісу.

Ми намагалися дати клієнтам максимум: широкий вибір продукції всесвітньо відомих брендів, простір і зручність в магазинах, доброзичливість і усмішки персоналу.

Ключовим для успіху нашого бізнесу я вважаю чесність - ми завжди були прозорі щодо партнерів, постачальників, наших працівників та держави. Ми 100%-вий "білий" бізнес, який платить всі податки, тим самим роблячи внесок у розвиток нашої країни. Так, з точки зору заробітку це найскладніший шлях. Але наш вибір - завжди все робити правильно. І в довгостроковій перспективі це завжди виграшна стратегія - і з погляду репутації, і з погляду спокою і впевненості, і з погляду взаємин зі світом в цілому.

Ми завжди прагнули побудувати мережу, яка буде номер один в країні, і продовжуємо це робити зараз.

- Які діють програми лояльності для постійних покупців?

Реклама на dsnews.ua

- У мережі BROCARD і онлайн-магазинах компанії діє єдина програма лояльності. Її основний інструмент - накопичувальна дисконтна картка зі знижкою до 20%. Учасниками програми лояльності є вже понад 1,5 млн клієнтів. Протягом року в мережі проходить більше тисячі акцій і клієнтських днів, проводяться розіграші цінних подарунків. Для постійних клієнтів передбачені персональні пропозиції зі знижками та подарунками, привітання з днем народження і Новим роком, запрошення на спеціальні заходи за участю відомих парфумерів і засновників парфумерних брендів.

- Як змінилися запити і уподобання покупців в нинішніх умовах?

- Під час карантину були закриті всі магазини мережі. У цей період багато хто з наших клієнтів здійснив свою першу покупку в наших онлайн-магазинах - BROCARD.UA і LETU.UA. Для компанії це було сигналом до швидкого масштабування: буквально за лічені дні в кілька разів збільшили штат контакт-центру та складу інтернет-магазину. Спробувавши одного разу зробити покупку в інтернет-магазині, клієнти вже не розлучаються з новою звичкою і продовжують купувати онлайн. Ми будемо стимулювати подальше зростання напрямку e-commerce.

Споживчі звички наших клієнтів мало змінилися - залишаються затребуваними засоби по догляду за шкірою, волоссям, з приходом літнього періоду актуальні нові яскраві колекції декоративної косметики, макіяжу для очей, засобів для рівної, здорової і сяючої шкіри, сонцезахисні засоби. Так само клієнти цінують оригінальну парфумерію і косметику, тому з повною відповідальністю ставляться до вибору місця здійснення покупки. Вони знають, що в BROCARD на них завжди чекає 100%-во оригінальна продукція і чудовий сервіс. Це те, що залишається незмінним у будь-яких умовах.

    Реклама на dsnews.ua