• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Марченко розповів, хто потрапить під непрямі методи контролю за витратами

Українців, які задекларують свої активи в межах податкової амністії, не торкнуться непрямі методи контролю за витратами та доходами

Сергій Марченко
Сергій Марченко
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю "РБК-Україна", передає "ДС".

"Це не торкнеться 95% громадян України, у яких, умовно кажучи, є 15 тисяч доларів накопичень і звичайна квартира. Навіть якщо вони не можуть пояснити, де вони взяли ці гроші, це їх не торкнеться", — запевнив він.

Нові правила торкнуться тільки тих людей, які дійсно мають необхідність задекларувати активи, зазначив Марченко. Зараз, нагадав він, це можна зробити, поклавши гроші на рахунок в банк і заплативши 5%. Або ж купивши ОВДП з комісією 2,5%.

"Ці гроші будуть чистими, білими і легальними. Якщо ви поклали в банк, ніхто у вас не запитає, ви спокійно задекларували — це ваші гроші. Це краще, ніж тримати гроші під подушкою. Захочете купити нерухомість, банк у вас запитає. А так гроші вже будуть на рахунку, ніхто нічого не буде питати", — пояснив очільник Мінфіну.

Законопроект з відповідними нормами можуть внести до парламенту до кінця року.

Як писала "ДС", з 1 вересня 2021 року і до 1 вересня 2022-го громадяни України мають право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua