• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

"Метінвест" уже виробляє сировину для переходу на "зелену" металургію, — гендиректор

Україна має великий потенціал по декарбонізації металургійної галузі, особливо після переходу на нові технології, такі як пряме відновлення заліза з наступною виплавкою електросталеплавильним методом

Реклама на dsnews.ua

Про це під час виступу на Міжнародному форумі «Декарбонізація сталевої індустрії: виклик для України» сказав генеральний директор групи «Метінвест» Юрій Риженков, передає «ДС».

«Якщо порівняти українську металургію з європейською — то вона сьогодні програє з точки зору декарбонізації. В Україні 2,3 СО2 на тонну сталі, в той час як європейські практики показують близько 1,9. У нас є потенціал навіть із наявними технологіями. Це і енергозбереження, і використання газів, що відходять, і тепла, і застосування правильного міксу палива і обміну газами. Це те, що вже сьогодні існує в світі, і те, що нам необхідно перейняти і впроваджувати на наших заводах і чим активно займається «Метінвест», — констатував Юрій Риженков.

За його словами, в процесі декарбонізації група фокусується на «чорній частині виробництва» — випуск чавуну і сталі, при якому наявні технології не дозволяють уникнути значних викидів вуглекислого газу в атмосферу.

У «Метінвесті» вибрали нетрадиційний шлях відновлення потужностей і процесу виробництва. Йдеться про такий ланцюжок: спочатку готується залізо методом прямого відновлення (DRI-окатиші), потім із нього можна виробляти сталь електросталеплавильним методом (тобто вже йдеться про «зелену» металургію).

«Це той метод, який «Метінвест» вибрав для себе для активного опрацювання. Ми вже зробили перші кроки в цьому напрямку. У нас із початку цього року є повноцінний окатиш DRI-класу, який ми почали виробляти на нашому Центральному ГЗК ... По суті ми створили сировину, яка може використовуватися для низьковуглецевого процесу виробництва сталі», — пояснив Юрій Риженков.

Таким чином, у планах компанії побудувати модулі по прямому відновленню заліза і перейти до електрометалургії (а в більш віддаленій перспективі — і водневої металургії).

«У перспективі це можна буде безпосередньо пов'язувати з поновлюваними джерелами енергії. Не секрет, що там, де знаходяться наші підприємства, в тому ж Маріуполі, дуже високий потенціал ВДЕ. Також [у перспективі, — ред.] — воднева металургія, тобто модулі прямого відновлення заліза зможуть бути з легкістю переведені на водень, коли це вже стане для всіх доступна технологія», — пояснив Юрій Риженков.

Нагадаємо, що група компаній «Метінвест» за останні 10 років інвестувала в екологію $3,5 млрд, що сприяло скороченню на 37% викидів забруднюючих речовин на її підприємствах.

    Реклама на dsnews.ua