• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Мінекономіки підтримало спрощення отримання ліцензії на "крафтовий самогон"

Реклама на dsnews.ua

Мінекономіки підтримало ініціативу виробників крафтових спиртних напоїв і запропонувало спростити процедури отримання ними дозвільних документів

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Мінекономіки, передає "ДС".

Наразі у міністерстві обговорюють відповідний законопроєкт. Його мета — створення умов для розвитку ринку спиртних напоїв та дистилятів сільськогосподарського походження, а також стимулювання розвитку малого підприємництва у цій сфері. 

Проєктом пропонується:

  • віднести до малих виробників дистилятів тих субʼєктів господарювання, які здійснюють виробництво дистилятів виключно із власної сировини та обсяг реалізації готових напоїв у яких не перевищує 10 тис декалітрів на рік;
  • встановити вимоги до матеріально-технічної бази малих виробників дистилятів та контролю за дотриманням встановлених вимог;
  • надати право суб’єктам господарювання, які отримали ліцензію на виробництво дистилятів, здійснювати оптову торгівлю ними без отримання окремої ліцензії;
  • передбачити відповідальність за перевищення граничного обсягу реалізації спиртних напоїв, встановленого для малих виробників дистилятів.

На сьогодні умови і вартість отримання дозвільних документів однакові як для великих компаній, так і для невеликих виробників, що стримує розвиток малого та середнього бізнесу.

"Цей проєкт закону підготовлений на запит бізнесу та є продуктом співпраці з крафтовими виробниками дистилятів та спиртних напоїв", — зазначили у Мінекономіки. 

На думку міністерства, ухвалення законопроєкту дозволить створити правове поле для функціонування ринку дистилятів та спиртних напоїв із урахуванням європейських практик, сприятиме детінізації та розвитку малого підприємництва у цій сфері, а також стимулюватиме переробку сільськогосподарської продукції та створення доданої вартості в Україні.

Як писала "ДС", Мінекономіки з метою підтримки української переробки картоплі планує запровадити заборону імпорту картоплі з Російської Федерації.

    Реклама на dsnews.ua