• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Мінфін відрапортував про повне виконання надходжень до бюджету в травні

Реклама на dsnews.ua
У травні поточного року показники надходжень до державного бюджету були виконані на 100%, незважаючи на негативні тенденції у світовій економіці та карантину

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко під час наради з президентом Володимиром Зеленським, передає "ДС" з посиланням на прес-службу глави держави.

Так, Зеленський зазначив, що в кінці 2019 року уряд зіткнувся з такими системними ризиками виконання держбюджету, як неконтрольоване зміцнення національної валюти, зменшення обсягів та вартості закупівлі енергетичних товарів, а також адміністративна реформа фіскальних органів. У той же час з початку 2020 року ситуація погіршилася через надходжень податків та зборів, сума яких була на 1 млрд грн менше від запланованого. Крім того, негативно позначилося на виконанні держбюджету введення масштабного карантину.

"Забезпечити безумовне надходження доходної частини державного бюджету - саме таке завдання поставлене мною нової команди Міністерства фінансів. Міністр отримав мандат на кадрові та організаційні рішення", - заявив Зеленський.

Сергій Марченко, зі свого боку, зазначив, що, незважаючи на негативні тенденції, за травень 2020 року Україна досягла 100% виконання держбюджету. Так, за цей час у загальний фонд держбюджету надійшло 64 млрд грн. Перевиконання по ПДФО становить 1%, по рентній платі за користування надрами - 15%, по акцизному податку - 21,4%. В той же час видатки державного бюджету за січень - травень зросли порівняно з аналогічним періодом 2019 на 17 млрд грн і склали 437,7 млрд грн.

Як повідомляла "ДС", міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що державний бюджет України на 2020 рік буде виконаний, для чого є всі підстави з урахуванням кредиту МВФ.

    Реклама на dsnews.ua