• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

Мобільних операторів України зобов'яжуть знизити тарифи на міжоператорські дзвінки

Реклама на dsnews.ua

Нацкомісія з регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) прийняла рішення про зниження такси інтерконекту з 1 січня 2021 року, що дозволить знизити тарифи на міжоператорські дзвінки

Про це повідомляє пресслужба регулятора, передає "ДС".

Так, користуючись даними операторів телекомунікацій за 2019 рік, НКРЗІ розрахувала наведену собівартість пропуску трафіка в телекомунікаційних мережах операторів, яка становить від 0,03 грн/хв до 0,06 грн/хв. Отримані результати розрахунків свідчать про значний розрив між собівартістю пропуску трафіка та чинною розрахунковою таксою за послуги термінації трафіка. Це, у свою чергу, дає підстави для її перегляду з метою наближення до собівартості.

Сьогодні, 19 травня, на черговому засіданні НКРЗІ прийнято рішення, що передбачає зниження розрахункових такс за термінацію міжміського телефонного і мобільного телефонного трафіка на телекомунікаційних мережах операторів телекомунікацій з 0,12 до 0,08 грн/хв.

Завдяки зниженню розрахункових такс оператори телекомунікацій отримають можливість:

• зменшити свої витрати при взаєморозрахунках за послуги пропуску трафіка до телекомунікаційних мереж інших операторів телекомунікацій;

• збільшити об'єм мережевого трафіка;

• запропонувати споживачам більш привабливі тарифні плани, що включають дзвінки абонентам інших операторів телекомунікацій.

Водночас зниження розрахункових такс матиме позитивні наслідки для споживачів телекомунікаційних послуг, зокрема:

можливість користуватися збільшеними обсягами пакетних хвилин на всі види телекомунікаційних послуг за ту ж вартість;

зменшення вартості міжмережевих дзвінків;

відсутність необхідності мати кілька SIM-карт різних операторів телекомунікацій та звертати увагу, на мережу якого оператора телекомунікацій необхідно дзвонити.

Прийняте НКРЗІ рішення набирає чинності з 1 січня 2021 року.

Як повідомляла "ДС", 7 травня президент Володимир Зеленський провів зустріч з керівництвом найбільших мобільних операторів України. Йшлося про забезпечення зв'язком маленьких містечок, його встановлення в пасажирських поїздах УЗ і на дорогах, які будують у рамках програми "Велике будівництво".

    Реклама на dsnews.ua