• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

На Банковій озвучили "компромісні варіанти" проведення індексації пенсій

Реклама на dsnews.ua

В Україні можливі два варіанти індексації пенсій, водночас підвищення виплат обовʼязково має враховувати ріст інфляції

Про це заявив радник президента з економічних питань Олег Устенко, інформує "ДС".

"Держава зобовʼязана як мінімум проіндексувати пенсії на рівень інфляції. Сказати, що ми надрукуємо гроші – це буде неправильно. Так, дефіцит держбюджету 300 млрд гривень, але він покривається шляхом запозичень, які робить Міністерство фінансів… У нас складна дилема: з одного боку обовʼязкове виконання всіх законів, які були ухвалені, з іншого ми розуміємо, що частина законів абсолютно популістська", – сказав Устенко в ефірі телеканалу "Україна 24".

За словами радника Володимира Зеленського, в питанні індексації пенсій є "два можливих компромісних варіанти":

"Перший – проіндексувати всім і все, але в межах рівня інфляції. Другий варіант, більш логічний – спробувати компенсувати на рівень інфляції всім, але при цьому дати великі додаткові виплати для тих категорій населення, які належать до групи соціально вразливих верств населення", — пояснив він.

Як писала "ДС", на початку серпня Міністерство соціальної політики повідомило, що ініціюватиме зміни до законодавства заради індексації пенсій всіх категорій громадян. До цього, у червні, міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що індексація пенсій в Україні буде проводитися щороку.

    Реклама на dsnews.ua